• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zbiornik dla Brachygobius xanthozona.

#1
Po tym jak samica Nannacara zmasakrowała mi samca oddałem ją do sklepu..
Oddając ją zobaczyłem na sklepie Babki złote.. 
Mam puste 80x40x35 i chciałbym zrobić dla nich baniak.

I byłbym rad ( Big Grin) gdybyście mi mogli pomóc w kwestii parametrów (czyt. ilość soli) oraz ilości jaką mogę wpuścić do odpowiednio zaaranżowanego akwarium i jakieś uwagi co do aklimatyzacji do słonawej wody Smile

Plan aranżu jest ogólnie taki :

-kryjówki z łupków
- z 2 koszyczki Rogatka
-jakaś spora gałąź na dnie
-kilka muszli winniczka (tak z 5, bo widziałem w sklepie siedzące na jajkach właśnie w muszlach winniczka , poza tym reszta babek też chętnie korzystała z tych kryjówek)..

Za wszelkie rady będę wdzięczny Wink
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Najpierw to trzeba by było określić z jakim gatunkiem masz do czynienia. W tym rodzaju jest 9 gatunków. Ze względu na niezłą rozpierduchę jaka istnieje w tej rodzinie, nawet znawcom tematu którzy się tylko tą rodziną zajmują, trudno jest identyfikować niektóre gatunki. I wtedy będzie wiadomo co do wody, to znaczy co do soli. Te ryby przeważnie są typowo słodkowodne. Jednak żyjąc w rzekach, niektóre populacje mogą mieć styczność z bardzo niewielkim zasoleniem. Słonawo wodna jest na pewno Brachygobius kabiliensis.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Co jest, coś niezrozumiale napisałem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie , czemu Wink Widziałem te rybki w sklepie i porównując z fotkami w necie to raczej są B.xanthozona.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A jesteś pewien że na necie foty są prawidłowo podpisane? Wiesz, według jakich cech morfologicznych odróżnić poszczególne gatunki? A może w sklepie i na zdjęciach jest:
Brachygobius doriae
Brachygobius nunus
Brachygobius sabanus
Brachygobius sua ?

Tak jak pisałem wyżej trzeba określić jaki gatunek masz dostępny. Tak się przyjęło jakoś że w sklepach jest tylko dostępny Brachygobius xanthozonus, a kto i na jakiej podstawie to określił? Prawdopodobnie jest to jak zwykle błąd identyfikacyjny i tak już zostało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Najlepiej będzie jak się zapytam sprzedawcy czy moge zdj. zrobić.. bo dla mnie to wszystkie identyczne są Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości