• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pterophyllum leopoldi

#51
Napisz czy dobrze typuję. Na górze ona na dole on Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
(24-04-2016, 17:05 PM)teo napisał(a): Napisz czy dobrze typuję. Na górze ona na dole on Smile
Potwierdzam Wink
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Odkopie troche temat.
Jakie macie doswiadczenia ze zjadaniem zieleniny akwariowej przez te zaglowce? Wiem ze w niektorych gatunkach roslin gustuja, np. Blyxa japonica. Ja chcialbym urozmaicic krajobraz o zabienice, mchy, ew jakies microsoria i anubiasy ale nie wiem czy mi sie ryby nie dobiora do dekoracji. Szczegolnie obawiam sie o mchy. Ktos probowal?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Ja mam sklepowe skalary i u mnie anubiasa, microsorium nie ruszają w ogóle. W żabienicy czasem wygryzą dziurkę gdy czyszczą liścia przed tarłem. Chętniej skubią glony i syfek. Pamiętaj o sporym udziale pokarmów roślinnych w ich diecie, jeśli chcesz by zachowały wyścigową sylwetkę.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Reeadon masz je jeszcze?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
U mnie Manacapuru wykosily blyxe do korzenia jak żywopłot
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Wszystkie Pterophyllum potrzebują dodatku roślinnego, podobnie jak blisko z nimi spokrewnione Mesonauta czy Symphysodon. Procentowy udział składników roślinnych zmienia się wraz z dostępnością innych pokarmów co jest związane ze zmianami pór roku. Przy czym rozumie się to jako nasiona, owoce czy rośliny lub ich częściowo rozkładające się szczątki.  Bardzo fajnie to opisał Bleher, który podczas swoich podróży bada zawartość żołądków odławianych dyskowców, skalarów itd.

Moje skalary otrzymują spirulne i glony w gotowych komercyjnych mieszankach i miksy z dodatkiem banana, brokułu, szpinaku, groszeku itp. Okresowo wykazują też większe zainteresowanie roślinami, wtedy dostają, rzęsę, wolfie, nitellę, jezierze. Taki pokarm jedzą niespiesznie i na pozór nie są nim zainteresowane ale po kilku dniach znika, zresztą czasami widać zielone odchody.

Natomiast wydaje mi się, że żaglowce i skalary z niedomaganiami czy wręcz chorobami typu jelitowego zaczynają wykazywać większe zainteresowanie szczególnie szczątkami roślinnymi. Skubią rośliny, glony, detrytus a coraz mniej interesują się normalnym jedzeniem. To jest tylko moja obserwacja nie potwierdzona jakimś opisem naukowym, który łączy choroby żaglowców ze zwiększonym łaknieniem na rośliny. Oczywiście nie można tego łączyć z normalnym zerowaniem na detrytusie w akwarium ze zdrowymi rybami. Faktem jest, że chore skalary czy paletki, które przestają poobierać pokarm, skubią rośliny, korzenie, podłoże i chyba dzięki temu przeżywają czasami kilkanaście dni bez normalnego jedzenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Dzikie Pterophyllum leopoldi odłowione w Rio Demini.


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Mam i ja Smile    
[-] Post Ghost otrzymał 1 polubień od:
  • Amelka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Poniżej dzikusy zakupione we wrześniu 2020 i marcu 2021.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości