• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pterophyllum leopoldi

#11
Akurat stosowanie „specjes” w przypadku odłowionych w naturze Żaglowców jest bezpieczniejsze Smile ze względu na konieczność rewizji tego rodzaju. Dlatego w tym wypadku za to bym go nie ganił.
Ale, wracając do tego artykułu widać wyraźnie niekonsekwencję Heiko w nazywaniu i wprowadzanie niepotrzebnego zamieszania przez odgrzewanie „eimekei”. Dziwi mnie wpakowanie wszystkich Żaglowców z czerwonymi akcentami na głowie z Manacapuru, Santa Izabel oraz Tapajos do grupy Ptrophyllum of. eimekei. Dość niejednoznacznie (bez dodatkowego opisu) wygląda również zdjęcie ze strony 27 z P. Scalare z Rio Negro.
Wygląda na to, że chłop się pogubił i zamieszał z „leopoldi” i „eimekei”. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Co do moich doświadczeń z tymi rybami, to kupiłem 11 dzikich w lutym i były wielkości ok. "ćwierćdolarówki" czyli 1 cal (~2,5 cm). Przez pierwszy miesiąc były w akwarium 40 gl (ok 150l) a później przeniosłem do 125 gl. Woda tylko po RO. Przeważnie co tydzień wymieniam ok. 20%. Dwa tygodnie to max. Akwarium jest obsadzone dość gęsto roślinami, duży korzeń, ph. 5,5.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Możesz podać wymiary tego większego akwarium. Ja posiadam 5szt f1 i zastanawiam się nad powiększniem stadka do 8szt, a może lepiej do 10szt? Akwarium 15050x50cm, w większości korzenie, gałęzie.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(07-09-2014, 18:49 PM)Zimna Zośka napisał(a): Możesz podać wymiary tego większego akwarium. Ja posiadam 5szt f1 i zastanawiam się nad powiększniem stadka do 8szt, a może lepiej do 10szt? Akwarium 15050x50cm, w większości korzenie, gałęzie.
Wymiary mojego akwarium to: 180x45x55cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
To ja odświeżę temat Smile posiadam 2 szt. i prawdopodobnie jest to para.
W akwarium w sumie były 3 szt. lecz te dwie razem atakowały tą trzecią i ciągle razem pływają więc jestem dobrej myśli Wink Są to dzikusy, i czas pokaże.

   
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Już jestem 100% pewien, że to para dziś już zabierają się za czyszczenie jeden z ścian akwarium Wink więc jajca tuż, tuż. Poniżej pora razem.  



   
   
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
no i fajnie tylko czemu one takie małe leopoldi rosna troche większe
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Bo młode ? lol Big Grin mają jakieś 10-11 cm wysokości.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
młode i już się zbierają do tarła? w jakim są wieku? to wf czy F-ki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Kolega wyżej napisał że dzikusy
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości