• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pterophyllum leopoldi

#1
Posiadam 5szt tych pięknych skalarów. Trzy nie przeżyły, dwa nie chciały jeść, jeden wyskoczył. Dość płochliwe, ale ciekawskie. Często przebywają w pobliżu dna i skubią co się da zjeść. Ostatnio zauważyłem że wcinały nawet liście z dna O maj gat 

   

   

   

   
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Pielęgnice w ławicy, kąsacze w rozproszeniu...Wink
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Te skalary Twoje są cudowne, naprawdę wyglądają pięknie, dobrze je karm i dość intensywnie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Leopoldki cud miód malina!!!!!!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Kiedyś czytałem opis tych skalarów i autor użył sformułowania „długi nos skalar”. Było ono użyte w stosunku do wyglądu tego żaglowca. Myślę, że bardzo celnie oddaje różnice w pokroju ciała w stosunku do innych żaglowców.  

Napisz o pochodzeniu Twoich ryb i warunkach w jakich je trzymasz, pokarmie, ph, itp. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Witam Smile
Podobno są to ryby po dzikich rodzicach, Skąd, gdzie odławiane? Nie wiem. Urwał mi się kontakt z człowiekiem od którego kupiłem.
Trzymam je w akwarium 150x50x50, od wczoraj są tam same, 5 szt. Woda to czyste RO, ph 6, twardości zerowe. Karmie je wszystkim, mrożonki, żywy i suche karmy (roślinne). 
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Heiko Bleher w artykule (Amazonas 2013 r.) opisującym dzikie gatunki i odmiany barwne Żaglowców, użył fotografii łudząco podobnej ryby jak na Twoich zdjęciach Smile  Żaglowiec Heiko ma 8 pionowych wąskich pasów i pokrój ciała „z długim nosem” jak P. leopoldi. Z opisu wynika, że został odłowiony w Rio Demini dopływie Rio Negro. Co ciekawe nie nazywa go Pterophyllum leopoldi lecz Pterophyllum sp.
 
Czy te pionowe pasy na Twoich rybach to kwestia kąta padania światła przy fotografowaniu czy jest to związane z czynnikami środowiska a może wiekiem. Kiedy uzewnętrzniają tak dużo pasów.      
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wydaje mi się że to kwestia nastroju ryb. One różnie mają te pasy czasem prawie nie widoczne.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mała uwaga: Pan Bleher używa przydomka "sp." wobec wielu odmian znanych od dawna gatunków, które odławia. Czasem niepotrzebnie wielu Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W ogóle lubi opisane kiedyś ryby robić nowymi gatunkami. Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości