• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [54 L] Ukośniki i pielęgniczki

#11
(17-03-2014, 10:55 AM)Grehu napisał(a): A co Ty Ruki myślisz o akarze w moim akwarium?
Cętkowanej nie ma mowy, zbyt mały litraż i baniak. Można by spróbować co najwyżej z najmniejszą Nannacara taenia, ale też może być gorąco.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
W sumie @Ruki ma rację - teraz sobie przeliczyłem, twoje akwa to zaledwie 54 a to trochę zbyt mało. myślę że o cętkowanej mógłbyś myśleć przy 70-80l - jako minimum.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Odświeżając temat. Ponieważ zbiorniczek jest już zalany, a przyszła obsada - para Enigmatochromis lucanusi nie wypaliła ze względu na śmierć samicy, zastanawiam się co zrobić. Czy przeznaczyć akwarium dla np Apistogramma erythrura + towarzyszące, czy całe zostawić dla samca barwniaka i czekać na przyszłą samicę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jednak postanowiłem nie czekać, aż młode proporczykowce urosną, a dla samca E. lucanusi partnerki chyba nie znajdę. Dlatego to akwarium http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=4525 po usunięciu anubiasów i bolbitisa przeznaczę dla pielęgniczek. Mam dwa typy: Apistogramma borelli lub Apistogramma trifasciata. Tylko pytanie ile sztuk kupić? Prawdopodobnie dobraną parę czy samca i dwie samice?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Sneipas ma narybek Enigmatochromisów. Tongue Więc trochę cierpliwości i się doczekasz. Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Tylko tak trochę głupio patrzeć na "puste" akwarium, które ma być namiastką tego co zostawiłem w Krakowie. Najwyżej jest też opcja, że samiec przez jakiś czas będzie sam buszował w akwarium. Chociaż do apisto mni ciągnie, a tu akwarium puste Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jest jeszcze jedna kwesia związana z ryzykiem dopuszczania do dorosłego samca młodziutkiej samicy. W większym zbiorniku pewnie byłoby ok ale w tak małym jak 60x30cm ten zabieg może się źle skończyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ogólny rzut na zbiornik:
   
ewentualnie barwniaki też powinny się tu dobrze czuć. Większa ilość liści zostanie dodana w przyszłości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Baniak kapitalny Okok tylko gdyby zdjęcia były lepszej jakości Wink
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Niestety zdjęcia wszystko psują :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości