• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus caagazuensis

#31
Samica ma wyraźnie wypchaną buźkę i myślę że moment wypuszczenia narybku to kwestia mniej niż 48 godzin. Muszę się jej dokładnie przyglądać, żeby tego nie przeoczyć.

Mam problem, bo obydwa kotniki zajęte, a chciałbym odchować parę ziemiojadów, skoro to [prawdopodobnie] pierwsze tarło tego gatunku w Polsce. A i parę sztuk z kolejnego miotu T. helleri warto byłoby uchronić przed zjedzeniem...Szok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Samica nosi dalej (chyba już z 16 dni), niestety nie widziałem, żeby wypuszczała młode, bo raz że jest dosyć płochliwa, a dwa, że wokół kręcą się bystrzyki. Niestety nie mam gdzie jej odłowić, więc na udane tarło raczej będzie trzeba poczekać. Chyba że, bo podobno samice są bardzo opiekuńcze, więc może akurat uda się jej odchować maluchy Smile


Załączone pliki Miniatury
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Zdjęcia "z ukrycia" więc okropnej jakości, ale to co trzeba widać. Młodych jest około 30. Podobno samice Gymno są opiekuńcze, więc liczę na odchowanie w akwarium ogólnym. Nie mam jej teraz gdzie przełowić. Póki co będę 1-2 razy dziennie wlewał do akwarium namoczoną artemię bez otoczek. Trzymajta kciuki Smile


Załączone pliki Miniatury
       
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Gratulacje Piotrze jeszcze raz, ale w ogólnym to bystrzykom będziesz serwował dobry obiad ;-)
IMO artemia żywa jest lepsza. Zauważyłem, że u mnie przy odchowie Guianacara dekapsuowaną artemią sporo maluchów nie przeżyło.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Jak wytrzyma do piątku, kiedy zwolnię jeden z kotników, to może coś odchowam Wink W każdym razie druga samica siedzi na jajach.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Zdjęcie znaczy więcej niż tysiąc słów Big Grin A tak nawiasem - będzie ktoś zainteresowany tymi rybami? Bo jak to bywa z rarytasami, żaden sklep mi tego nie weźmie więc wolę nie podchowywać ich bez sensu Wink


Załączone pliki Miniatury
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(28-05-2014, 19:39 PM)piotrK napisał(a): Zdjęcie znaczy więcej niż tysiąc słów Big Grin A tak nawiasem - będzie ktoś zainteresowany tymi rybami? Bo jak to bywa z rarytasami, żaden sklep mi tego nie weźmie więc wolę nie podchowywać ich bez sensu Wink
Witam.
Piotrku jakiej wielkości zbiornik dla nich jest potrzebny tak zwane minimum?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
1 metr dla 1+2, może 1+3. I oczywiście inne ryby Wink Podejrzewam, że w moim akwarium (1,5m) dałoby radę utrzymać 3 samce, ale tradycyjna opinia że 2 samce to zły układ sprawdza się w przypadku moich ziemiojadów - drugi samiec dostaje po tyłku, choć nie powiem, żeby był maltretowany.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Niewiele działo się u moich Gymno przez ostatnie tygodnie. Niby odłowiłem jedną samicę, ale chyba zbytnio się płoszyła i ostatecznie zagłodziła młode w akwarium bez wystroju. Poza tym nie zwracałem uwagi na ich zbiornik. Brakuje mi w nim dwóch gatunków, które mam nadzieję jeszcze w tym roku uzupełnię Smile

Niewiele działo się do teraz. Jedna z samic nosiła jeszcze przed weekendem, a jako że nie było mnie w domu nie miałem okazji obserwować co się dzieje w akwariach. Dziś przy karmieniu zauważyłem poważne zmiany. Po pierwsze i najważniejsze dominujący samiec INKUBUJE! Podejrzewam, że wziął nadmiar larw/narybku od swojej partnerki. Jeszcze dokładnie ich nie obserwowałem, ale trzymają się dosyć blisko siebie. Wątpię by była to taka więź jak u niektórych Geophagus, ale mimo wszystko jestem zachwycony tym widokiem. Kiedy tarło się odbyło? Nie wiem, szacuję że jakiś tydzień temu. Postaram się  jakieś lepsze foty, może z wymieniania się potomstwem? Zobaczymy Smile Tak wygląda inkubujący dominant (zwróćcie uwagę na wyblakłe kolory i "sflaczały" guz czołowy):
   
Obydwie ryby razem:
   

Poza tym podczas gdy samiec alfa poszedł na tacierzyńskie mniejszy samiec, który non stop dostawał dotychczas wciry wytarł się dziś z jedną z samic. Kolorki ma jak nie on sam:
   
A to ikra jego wybranki, strzałki wskazują ziarna ikry. Ledwo je wypatrzyłem, ale układ piasku zdradził pozycję gniazda. Co ciekawe tym razem ikra nie wylądowała na liściu (bo się rozpadły) tylko na pojedynczym kamyku leżącym w piasku:
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Pięknie Piotrze, ciekawe czy mniejszy samiec nabierze śmiałości teraz. I jak dominant przestanie inkubować, czy hierarchia ułoży się po staremu. Smile 
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości