• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus caagazuensis

#21
Witam, Rewelacja Piotrze.... pierwszy Gymnogeophagus rozmnożony na tym forum..Smile  Czekam na aktualizację....  - Garb czołowy jest u tego gatunku równie okazały jak u np. G.labiatus..?
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Dzięki - samica dalej czuwa. Ciekawe, przynajmniej dla mnie - wcześniej nie miałem larwofilnych ziemiojadów - że samica nie wachluje liścia, a tylko co jakiś czas poprawia piasek, którym przysypała ikrę. Coś nowego Smile

Co do hełmów, to moje samce są jeszcze młode, ale mimo to już widać u nich ładne czoła. Jestem jednak pewien, że nie będą mogły się równać z labiatus czy tiraparae Wink Na zdjęciu najprawdopodobniej ojciec przyszłego potomstwa, dominujący samiec, traktowany przez matkę równie gwałtownie co cała reszta ziemiojadów.


Załączone pliki Miniatury
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Zupełnie ziemiojadów nie przypomina -są ładniejsze można by powiedzieć Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Samica dalej pilnuje, teraz piach, który przykrywa liść rozgarnęła w kształt dołka. Czyżby już jutro?W8
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
  Boże, ominąłem taki wątek z takimi rybciami ! aż się czuje zażenowany Big Grin 

Piotr rybcie mega,,, oby się udało pierwsze tarło. Btw byś się przyłożył hehe i trochę fotek dorobił.   
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Chciałbym tylko oznajmić, że samica NOSI !!! Big Grin zdjęcia będą później.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Piotrze to ile te ryby się u Ciebie? Raptem jakieś 6-7 tygodni jak dobrze pamiętam? Pogratulować ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Cześć,
Tak jak pisałem, mam je ponad 1,5 miesiąca czyli będzie tak jak piszesz, około 7 tygodni. To mały gatunek, ale jednak nie sądziłem, że tak szybko dojrzeją. Smile Poniżej obiecane zdjęcia: odsłoniętych, pustych osłonek jajowych i samicy z pełny pyszczkiem Wink Oby wytrzymała te książkowe 12 dni. Ciekawostka: wbrew temu, co pisze się o samicach larwofilnych Gymnogeophagus, że po podjęciu larw robią się nad wyraz agresywne, ta teraz bardzo złagodniała. Ikrę, owszem, chroniła i to zaciekle, ale teraz pływa z innymi rybami. Z tą różnicą, że póki co nie je Smile


Załączone pliki Miniatury
       
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Pierwsza samica nosi już osiem dni. Za 4-5 kolejnych można się spodziewać pierwszego wypuszczenia Smile Młodych raczej nie jest za dużo co wnioskuję ze stosunkowo niewielkiego pogrubienia pyska.

Poza tym wydaje mi się, że samiec wytarł się z kolejną samicą, acz nie wiem czy utrzymała ona swoje gniazdo. Niestety drugi z samców pozostaje zdominowany. Wniosek jest jeden: 2+4 to układ lepszy niż 5+1, ale gorszy niż 3+3 Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Piotrze i jak się sytuacja rozwinęła? Zastanawiam się nad tym co piszesz, że karmisz inne ryby gdy jedna ryba inkubuje. Czasem trzeba uważać, bo szczególnie pod koniec inkubacji może pożreć młode. Ja miałem tak 2x z Geophagus neambi.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości