• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus caagazuensis

#11
Podziękował!

P.S. 
Wiesz może jakie temp. wytrzymują latem, w akwarium, chodzi mi konkretnie o to czy trzeba schładzać zbiornik?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ogólnie info o ich hodowli akwariowej jest niewiele. W sprawach temperatur wystarczy spojrzeć na średnie temperatury z miasta Caaguazu:
http://www.worldweatheronline.com/Caagua...zu/PY.aspx
I widać, że w porze deszczowej w nocy temperatura potrafi spaść do 12 stopni, ale woda w rzece może pozostawać cieplejsza... jednocześnie w porze suchej temperatury sięgają 34 stopni (a rzeki na południu Paragwaju nie są tak zacienione lasami, jak te na północy kraju) więc ryby te na pewno znoszą duży zakres temperatur, i nie trzeba ich zimować w takim stopniu jak np. te z Urugwaju. U mnie rocznie będą miały zakres około 20-28 stopni i nie sądzę, by im to szkodziło.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jeszcze raz dzięki Piotrze! Myślałem, że tylko ja mam problem ze znalezieniem jakichś informacji o ich hodowli w akwariumSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Z rybami wszystko w porządku, jak widać po prostu nie chcę zalewać tematu zdjęciami raportującymi codzienne "przyrosty" u ryb Wink

Sytuacja powoli się klaruje, choć nie chcę wyciągać pochopnych wniosków co do rozkładu płci, to dwie ryby są ewidentnie bardziej kolorowe i zajęły terytoria (czyt. podzieliły się akwarium na pół). Niemniej przepychanki mają miejsce między wszystkimi rybami, stąd dopóki nie zobaczę kawioru to nie powiem, ile mam czego.

Nie są to aż takie kopacze, jak np. Geophagus. Przynajmniej dotychczas. Owszem, liście już w sporej części zakopane, ale np. moczarki cały czas są na swoim miejscu, a warstwa piasku jest na tyle cienka, że nie stoi po ich stronie.

Zauważyłem, że obecnie mają tendencję do zmieniania ubarwienia w zależności od podłoża nad którym akurat się znajdują - nad ciemnymi liśćmi z tyłu zbiornika przywdziewają te swoje ziemiojadowe "mazy", nad piaskiem są takie jak ryba na zdj. nr 2. Ciekawe czy jako dorosłe ryby też tak będą miały.

Ryby przyjechały do mnie troszkę chude, więc przez ostatni tydzień dość dobrze je karmiłem - z czego najbardziej zadowolone są bystrzyki. Nawet już się nie biją, tylko siedzą cały dzień pod karmnikiem i czekają na żarcie. Chyba już mogę ograniczyć ziemiojadom dawkowanie pożywienia, albo muszę dla zdrowia bystrych Big Grin

Poniżej dwa zdjęcia, na pierwszym widać coraz wyraźniejsze się wybarwianie jednej z terytorialnych ryb.


Załączone pliki Miniatury
       
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ile mają centymetrów?

Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
5-6.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Końskie zaloty Big Grin Po lewej samiec.


Załączone pliki Miniatury
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Siemanko,
Od momentu przyjazdu dojrzewanie zajęło im równo 1,5 miesiąca Wink Za jakieś 2-3 doby przekonamy się, czy nie jest to ciąża urojona, bo wtedy samica powinna zacząć nosić. Samego tarła nie widziałem, a ikra, jeżeli w ogóle jest, to leży przysypana warstewką piasku na liściu widocznym pod samicą. Niemniej faktem jest, że przed innymi ziemiojadami broni terytorium o promieniu około 40cm, a przed bystrzykami i kiryskami - 10cm.


Załączone pliki Miniatury
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
A na tym foto widać pokładełko czy to brudna szyba akurat w tym miejscu...;-)?
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
No pokładełko, na liściu pod samicą, pod warstwą piasku powinno być trochę kawioru Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości