• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus caagazuensis

#41
Pewnie niektórych z was zaskoczę, ale dalej mam G. caaguazuensis. Przez okres letni zupełnie nic się nie działo, ba, ryby zrobiły się płochliwe. Początkowo sądziłem, że to wina pustawego akwarium, ale chyba nie tylko. To chyba też instynkt - to dzikie ryby i wydaje mi się, że w lato miały okres "przestoju", bo wtedy na półkuli południowej panuje zima. Po czym to wnioskuję? Po tym, że choć teraz w akwarium woda jest o wiele chłodniejsza (ok. 20-23 stopnie wobec 25-28[sup]o[/sup]C w lecie), co powinno je "spowolnić" - ryby zrobiły się aktywniejsze i co więcej, zbierają się na tarła. Na pewno wpływ miało też dodanie do akwarium liści, na których samice składają ikrę o wiele chętniej, niż na misternie ułożonych łupkach. Postaram się o jakieś lepsze zdjęcia jeżeli tylko ryby mi na nie pozwolą. Okok

Nawiasem mówiąc to muszę się przyznać, że gdy Gymno zrobiły się bardzo płochliwe miałem dłuższy moment zwątpienia i poważnie myślałem o zmianie obsady na CA, ale uznałem, że już zbyt wiele projektów zarzucałem w mojej karierze akwarystycznej przedwcześnie. Stąd temat w dziale giełdowym. Jeśli uda mi się skompletować choć cztery gatunki niewielkich ryb z Paragwaju w jednym zbiorniku to uznam ten projekt za udany Smile Tymczasem trzymajcie kciuki - jak już będę zadowolony z efektu to nie omieszkam się pochwalić, możecie być tego pewni.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Bez fotospamu ani rusz Wink Na pierwszym zdjęciu dominujący samiec; widać, że kolory mają coraz lepsze, nawet jeżeli to jedne z mniej barwnych Gymnogeophagus z grupy gębaczy. Na drugim również dominant w towarzystwie dwóch samic, szukające pokarmu wśród piasku i liści, a na ostatnim dwie samice w bojowych nastrojach. Smile


Załączone pliki Miniatury
           
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Piekne ryby Piotrze samiec wrecz obledny , powiedz jakie masz oswietlenie ?
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Niestety dałem się manii oszczędności i kupiłem drogie świetlówki ledowe. Jak się kiedyś skończą to zmienię na zwykłe świetlówki T8. Te ryby i tak najlepiej wyglądają przy świetle słonecznym Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Pytam bo mam troche swietlowek T5 i chcialbym cos spasowac by uwydatnic kolory ryb , chodz moje to jeszcze dzieci wiec moze musze poczekac .
Twoj samiec wyglada pieknie.
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Masz je jeszcze?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Nie, już dawno ich nie mam, poszły do Sneipasa. Zdaje się że je rozmnażał?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Fajny, mały i łagodny gatunek. Idealny dla kogoś kto nie może zejść niżej niż 19-20 stopni na czas zimowania.

   
   

Niestety mam układ 3+1
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości