• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus caagazuensis

#1
Bry Wieczór,

Niedawno zwolniło mi się jedno akwarium, a konkretnie regałowa trzysetka, po czym postanowiłem wdrożyć plan, który chodził mi po głowie już jakiś czas - ale akwarium pokażę dopiero, gdy obsada będzie kompletna, a dziś jeden z czterech docelowych gatunków:

Gymnogeophagus caaguazuensis Staeck, 2006

Mały (do ok. 12 cm długości całkowitej) przedstawiciel rodzaju z południowego Paragwaju, prowincji Caagazu, od której wzięła się jego nazwa gatunkowa. Żyją w piaszczysto-kamienistych rzeczkach, znany głównie z rzeki Tebicuary-mi i jej dopływów (dorzecze rzeki Paragwaj). Należą do grupy gębaczy (larwofilnych, samica zajmuje się potomstwem).

To na razie tyle, dodatkowo dwa kiepskie zdjęcia. Jestem dobrej myśli co do rozkładu płci ale to się dopiero okaże, póki co ryby mają ok 5-6cm. Smile


Załączone pliki Miniatury
       
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
No, powoli wracasz na poprawną drogę- Amerykę Południową. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No i nareszcie pierwsze gymno Smile ciesze się i czekam na opisy Smile jak i reszte obsady.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No, Piotrze... Gratulacje.... Powiem szczerze, że także czasami rozmyślam nad nieco chłodniejszym klimatem w akwarium... Gymnogeophagus to świetny wybór...! Mój faworyt to G.labiatus ale nawet 'powszechny' G.balzani jest niesamowity ... Przecież zdjęcia tych ryb na stronce ( coś tam o urugwaju...nie pamiętam teraz..Smile ) są niesamowite!
Pozdrawiam!!!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ano planując ten baniak też zacząłem się zastanawiać, czy kolejny nie poświęcić właśnie G. labiatus (i Crenicichla minuano) bo mnie te ryby również bardzo się podobają. Ale to melodia przyszłości, poza tym z CA mam tam mocniejsze typy Wink

Póki co to chcę skompletować paragwajską obsadę i mieć pewność, że wśród tych pieronów są i samce, i samice. Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Niby SA ale woda prawie jak w CA Smile, fajne ryby !
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Piotrze gdzie nabyłeś te Gymno?
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Od arsika Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Prezentują się extra, Piotrze pochwal się całym akwarium, jak aranż wyszedłSmile
Nie mogę znaleźć zbytnio żadnego info o nich, podlinkowałbyś coś, na pewno coś masz pod rękąSmile 

Pozdrawiam Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
http://www.aquariumglaser.de/de/archiv.php?news_id=747


Smile
Co się tyczy akwarium to pisałem w pierwszym poście - będzie docelowa obsada, pokażę i cały zbiornik (choć nie jest on perfekcyjnym odzwierciedleniem tego, gdzie występują G. caaguazuensis).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości