• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aequidens tetramerus

#1
Aequidens tetramerus Rio Pará WF Smile.

Ryby właśnie przed sekundą zostały zwodowane do 405L, w którym przeprowadzę małe zmiany, o których poinformuje Was za jakiś czas Smile.


Załączone pliki Miniatury
           
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(15-03-2014, 13:42 PM)Pley napisał(a): Aequidens tetramerus Rio Pará WF Smile.

Ryby właśnie przed sekundą zostały zwodowane do 405L, w którym przeprowadzę małe zmiany, o których poinformuje Was za jakiś czas Smile.
Pleyu, jakoś nie umiem znaleźć urody w rybie, której zdjęcia sa na ręku Sad
Pokaż normalną fotkę, jak pływają w zbiorniku.

Gratulki !
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Na "normalne" fotki trzeba poczekać. Ryby muszą się oswoić z nowym zbiornikiem Smile
No i muszę pożyczyć się aparatu Big Grin
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Fotki wyszły na ogół ciemne bo jeszcze nie ogarnąłem lustrzanki koleżanki Smile. W rzeczywistości jest jaśniej, ale aparat świruje przy mieszanym oświetleniu (zimne i ciepłe).

W każdym bądź razie ryby zaczynają dominować nad zbiornikiem (W końcu znalazł się ktoś kto przegonił Akary z Maronii Big Grin). Obecnie tetramerusy szukają miejsca do tarła i tańcują.

Ubarwienie przy zalotach przypomina bardziej Cichlasoma aniżeli Aequidens Big Grin. Mam nadzieje, że uda mi się to kiedyś uchwycić.


Załączone pliki Miniatury
               
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Super masz te batyskafy,(tak mi się te ryby skojarzyły po zobaczeniu trzeciego zdj.) Smile
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Pley gadasz , typowa akara Smile
Śliczne i zdziwiłbym się jak ktoś inny skusiłby się na taki gatunek Smile (chyba ,że reeadon)

Brzuchy trochę do środka ale jak to akary żarłoki z nich wyśmienite także nadrobią - wpuść im trochę krewetek Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(17-03-2014, 23:32 PM)Wnorus napisał(a): Pley gadasz , typowa akara Smile

No a Cichlasomy z SA to też akarowate w sumie Smile.
I te ryby bardziej przypominają (kolorystyka podczas zalotów i tarła) Cichlasoma aniżeli Aequidens Tongue

(17-03-2014, 23:32 PM)Wnorus napisał(a): Brzuchy trochę do środka

Brzuszki są w porządku. Czarne płetwy brzuszne potęgują efekt "wciągniętego brzucha", ale to efekt czysto wizualny. Nie mniej jednak ryby są obecnie futrowane (co prawda nie krewetkami, ale jednak Smile ), a odchody są w porządku.

Niedługo będą z nich większe koksy Smile.



Skusiłbym się na nie wcześniej bo chodziły mi po głowie po tym jak je pierwszy raz zobaczyłem, ale dopiero teraz miałem dla nich miejsce Smile.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Hehe gratki wyboru Pley Big Grin jeszcze troche czasu i nowa banka bedzie wiec napewno nie bedziesz jedyny,,, czekam z niecierpliwoscia na nowe foty,,,, nie obawiasz sie ze pod czas tarla nie znajda godnych rywali aby je poskromic ?Wink
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No widzisz. Wczoraj jeszcze wielce chciały się trzeć na terenie Akar z Maronii, ale dzisiaj moje Cleithracara zebrały siły i postawiły Aequidens do pionu Big Grin.

Myślę, że będzie dobrze, ale wszystko się okaże gdy Ivanacara polecą do innego akwarium Smile.


Będę relacjonował na tyle, na ile będę potrafił... Niedługo wyjeżdżam do innego miasta i Pleyowa będzie pielęgnować moje baniaki przez jakiś czas. Ale bez obaw- wie co ma robić i jak reagować Smile.

A potem prawdopodobnie przeprowadzka, zmiana koncepcji (aranżu) baniaka i zaleje Was serią fotek  Big Grin.

Pozdrawiam.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Motyw stary jak świat; Mei przyjeżdża do Pleya, a efektem wizyty u niego są świetne zdjęcia Smile.

Aequidens tetramerus Rio Pará WF

Samiec
   

Samica i jej zmienne ubarwienie <3

   
   
   
   


Załączone pliki Miniatury
   
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości