• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tanganika

#11
Kurcze, może rzeczywiście będzie to Neolamprologus pectoralis tylko ja tego gatunku jakoś nie kojarzyłem bo go po prostu nie poznałem Blush. Dzięki Krzysztof za linka. Stronę znam ale jakoś ten gatunek mi umknął. Zawsze to czegoś nowego się człowiek dowie i zobaczy.
To jest właśnie Tanganika Smile
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Szkoda, ze w tym filmie nie podawane są lokalizacje, gdzie wykonuje się zdjęcia. To bardzo ułatwiłoby życie. Modestusy nie występują na północy jeziora, a w ich miejsce pojawiają się mondabu. Pectoralis wg mojej wiedzy występuje tylko na obszarze niewielkim DRK. Jest jeszcze jeden pomysł N. petricolaSmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ten film to i tak pełen profesjonalizm, wobec tego, co w dzisiejszych czasach można zobaczyć w TV.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(15-09-2011, 06:21 AM)Robert M. napisał(a): Szkoda, ze w tym filmie nie podawane są lokalizacje, gdzie wykonuje się zdjęcia. To bardzo ułatwiłoby życie. Modestusy nie występują na północy jeziora, a w ich miejsce pojawiają się mondabu. Pectoralis wg mojej wiedzy występuje tylko na obszarze niewielkim DRK. Jest jeszcze jeden pomysł N. petricolaSmile

próbowałem tą drogą dojść, ale nie wiedziałem czy ten film był kręcony w obrębie tego samego miejsca i wydaje mi się że tak nie jest. To rzeczywiście utrudnia szukanie.
Ale nie ma tego co by na dobre nie wyszło - odświeżyłem sobie przy okazji pewne książki i strony w necie Wink

Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(15-09-2011, 06:21 AM)Robert M. napisał(a): Jest jeszcze jeden pomysł N. petricolaSmile

Marta

Myślałem też o niej ale wydaje mi się, że ma zbyt ściętą płetwę ogonową. Ryby na filmie mają ją chyba raczej wydłużoną na środku. Dokładniej raczej nic nie ustalimy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Jak dla mnie to żaden z gatunków, których zdjęcia mogę znaleźć na internecie nie wygląda jak to na filmie. Tak jak pisze Krzysiek, te ryby wyróżnia oprócz koloru specyficzna płetwa ogonowa i żaden gatunek nie spełnia tego kryterium.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości