• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tanganika

#1
Oglądając film dvd National Geographic o tanganice zauwazylem taka rybe czarna o wydłużonym ciele . Moment w którym ją pokazują to walka pyskami , a raczej stroszenie sie. Wiem że bez zdjęcia ciężko określić gatunek ale może ktoś pamięta i kojarzy Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wiem którą masz na myśli. Czarny jak sam diabeł. Szczerze mówiąc sam nie wiem co to jest. Jakiś Lamprologus ale jaki???? Marta na pewno pomoże.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Piekna ryba Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ta ryba jest tutaj od 8:42 tak?

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No właśnie o te chodziBig Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(13-09-2011, 17:18 PM)lukhil napisał(a): Oglądając film dvd National Geographic o tanganice zauwazylem taka rybe czarna o wydłużonym ciele . Moment w którym ją pokazują to walka pyskami , a raczej stroszenie sie. Wiem że bez zdjęcia ciężko określić gatunek ale może ktoś pamięta i kojarzy Smile

według mnie są to samce Neolamprologus christyi (to te ciemne ryby). Wcześniej walczą ze sobą Petrochromis sp. Moshi (to te żółte) Smile

Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Też myślałem o N. christyi, ale chyba wyklucza to inna płetwa ogonowa...
Mi z kształtu najbardziej przypomina N. tetracanthus, tylko czy te ryby mogłyby tak pociemnieć?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie wyciętą płetwę ogonową jak chrystyi ma N. modestus i ma warianty, gdzie samce są bardzo ciemne.

Nie widziałam tak ciemnych tetracantusów, chociaż nagrywanie w wodzie może nieco zmieniać ubarwienie ryb. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jednolite ubarwienie, a tetracanatusy mają bardzo wyraźne kropki na ciele.

Trudno jednoznacznie określić gatunek. Jednak ani jeden z wymienionych nie nadaję się do małych zbiorników.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(14-09-2011, 15:49 PM)Robert M. napisał(a): Nie wyciętą płetwę ogonową jak chrystyi ma N. modestus i ma warianty, gdzie samce są bardzo ciemne.

Jednak ani jeden z wymienionych nie nadaję się do małych zbiorników.

po obejrzeniu jeszcze raz filmu rzeczywiście nie będzie to Neolamprologus christyi. Skłaniałbym się również do twierdzenia że to będzie Neolamprologus modestus.

Jestem podobnego zdania że ten gatunek musi mieć spory zbiornik, patrząc chociażby na to jak walczą samce.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wydaje mi się że jest to raczej Neolamprologus pectoralis
Zajrzyjcie tutaj. Podobieństwo ogromne i płetwa ogonowa taka jak na filmie.

N. pectoralis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości