• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Test mini cube Aquabox AA1919

#1
Tym razem za sprawą firmy Badis Sp z o.o. w moje cudowne łapki wpadł mini cube z pełnym wyposażeniem Aquabox AA1919.
Kosteczka jest solidnie zapakowana, w przyciągający wzrok kartonik
[Obrazek: p1120283k.jpg]

Na jednej ze ścianek są podane podstawowe parametry:
[Obrazek: p1120284.jpg]

5,5l wody to niedużo, jednak stwierdziłem że można zrobić w tym całkiem fajne nano.

Sprzęt jest zapakowany solidnie, w ramach testów sprzedałem kartonowi solidnego kopa który posłał go spory kawałek... Obyło się bez żadnych strat, nic nie pękło, nic się nie złamało. Czyli plus za zapakowanie.
(już mi gdzieś napisali że stosuję metody radzieckich naukowców, tak więc proszę nie komentować moich metod Big Grin )
[Obrazek: p1120285.jpg]

[Obrazek: p1120286.jpg]

Zestaw prezentuje się nieźle.
[Obrazek: p1120287p.jpg]

Trochę razi mnie ta podstawka z szufladą jednakże jest ona hmm ważna (o tym później)
[Obrazek: p1120288.jpg]
Szybka nakrywkowa z plexi. Pomyślano o otworach na przewód od filtra i ew grzałki (brak w zestawie). Minus za wykonanie szyby z plexi. Za jakiś czas pewnie zmatowieje...
[Obrazek: p1120289.jpg]

Niewielki filterek który można szybko rozebrać celem przeczyszczenia. Dołożono oczywiście nie wiem po co wkład węglowy... Trzepnąłbym za to minusa ale obecnie wkłady węglowe są w każdym możliwym filtrze dowolnego producenta. Tak więc minusa nie przyznamy.

Plus za to damy za dołączenie dwóch kompletnych zestawów wkładów.
W sumie na starcie mamy 3 nowe zestawy wkładów (1 w filtrze i 2 zapasowe)
[Obrazek: p1120291.jpg]

A teraz niespodzianka: Cały zestaw jest zasilany bezpiecznym napięciem 12 volt co może być dużą zaletą przy najmłodszych użytkownikach. Tutaj też nawiążę do moich uwag o podstawce. Podstawka ma od tyłu wbudowane gniazdo zasilania do którego dochodzi tylko jeden kabel od zasilacza. Czyli zamiast osobnych kabli oświetlenie/filtr mamy tylko jeden przewód zasilający. Drugi przewód idzie z podstawki do filtra, zaś przewody oświetlenia są ukryte w podstawce.

[Obrazek: qwerz.jpg]

Zasilacz:
[Obrazek: p1120292.jpg]

Tak więc pora coś z tym zrobić. Jak już napisałem zrobię sobie z tego nano. Damy parę krzaczków, nasypiemy mchów, podciągniemy Żabce parę crystali i będzie good Wink

Na razie stan po zalaniu:
[Obrazek: p1120294.jpg]
[Obrazek: qwer1m.jpg]

Pierwsze podsumowanie. Cudów nie ma. Jednakże cudów nie oczekiwałem. Zestawowi brakuje trochę elegancji cube innych producentów. Bardzo mi się podoba pomysł zasilania napięcie 12v co jest dużym atutem przy akwarium dla najmłodszych, i rozwiązuje problem kabli. Nie podoba mi się szybka z plexi , podstawka też budzi we mnie dziwne uczucia (może to jednak przyzywczajenie do standardowych akwa)
Firma Badis oferuje te zestawy w dwóch wariantach 5,7 i 17litrów.
Tak przy okazji chciałbym podziękować firmie Badis za uczestnictwo w Dreamnight at the ZOO 2011 i pomoc w ostatniej chwili (do dzieciaków trafiły zestawy takie jak ten który właśnie mam przyjemność testować)

edit: Jeszcze dołożę plusa za możliwość ustawienia wysokości lampki. Lampka nie tylko odchyla się do tyłu ale można też ją umieścić wyżej lub niżej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Myślę, że brak elegancji spowodowany jest tym, że ten zestaw wydaje się dedykowany dla dzieci. Choć w mojej ocenie litraż nie gwarantuje dzieciom zbyt długiej zabawy w akwarium Tongue Na minus również rybki na pudełku nie nadające się do tego zbiorniczka - niepotrzebna sugestia. Lepiej było dać krewetki, albo rozwielitkę Tongue
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tutaj mamy jak można ładnie zaaranżować takie cube:
[Obrazek: ta1xh.jpg]

[Obrazek: tcide.jpg]


aranżacja i fotografie są własnością kolegi Zdzisława z podforaka który zgodził się mi je udostępnić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości