• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Taeniolethrinops praeorbitalis

#41
(12-09-2014, 10:57 AM)jjacek napisał(a): Smile....  staram sie  do takich kalendarzy proponowac zdjecia , ktore  w mojej ocenie sa ciekawe. Probowalem  ostatnio zrobic cos sensownego ale niestety nie udalo mi sie Sad...przykro mi .Moze w przyszlym roku bedzie  lepiej.

Daj tylko zgodę, to my już coś wybierzemySmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Tym razem tylko w ramach "ciekawostek przyrodniczych" ..chcialem pokazac zdjecie bardzo podobnych w zachowaniu ryb - Taeniolethrinops furcicauda. Chociaz " ksiazkowe"  wiadomosci mowia ze  samce moga dochodzic do okolo 21cm ...to w warunkach akwariowych spotyka sie osobniki zdecydowanie wieksze .To naprawde potezne rybska budzace respekt. Pomimo groznego wygladu sa to ryby o bardzo lagodnym  charakterze. 


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Jeszcze jedno zdjecie bardzo podobnej ryby - "Taeniolethrinops laticeps"


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Piękna "bestia" Big Grin, to ich docelowe ubarwienie?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Docelowy kolor to delikatny blekit. Uwidacznia sie szczegolnie podczas tarla. To ten rodzaj   blekitu , ktory mozna dostrzec na moich wczesniejszych zdjeciach Taeniolethrinops praeorbitalis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Ile lat mają te samce, które pokazałeś na zdjęciach?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Swietny artykul na temat tych ryb  mozna przeczytac tutaj: http://www.petpublications.pl/component/...alawi.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Dzięki pokazywanym przez Ciebie rybom odkrywam Malawi niemal od początku ale zdecydowanie od ciekawszej strony. Ryby, które masz u siebie to na prawdę prawdziwe perełki, baaaaardzo rzadko można takie zobaczyć u kogoś na zdjęciach. A powyższe "piaskówki" są dla mnie genialne! Niesamowite musiało by być na tyle duże akwarium aby móc zaobserwować jak samiec buduje swoje 2 metrowej średnicy imperium.
Czekam na więcej Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
"Mając za sobą ponad 1700 godzin spędzonych na nurkowaniu pod powierzchnią jeziora Malawi, jest mi niemal wstyd, że o rybach tych wiemy tak niewiele. Na nieszczęście, duże, malwijskie pielęgnice piaskowe stanowią ulubioną zdobycz miejscowych rybaków i wiele z nich zostało w znacznej mierze wytępionych zwłaszcza tam, gdzie prowadzone są intensywne połowy. Możemy mieć tylko nadzieję, że zdążymy dowiedzieć się jak najwięcej o tych fascynujących stworzeniach zanim bezpowrotnie znikną z wód jeziora. A poza tym… pozostaje nam jeszcze radość z pielęgnic pływających w naszych akwariach.  "
....a te smutne i znamienne slowa Ad Konigs..a  pozostawiam bez komentarza....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Taeniolethrinops praeorbitalis  - kolejne zdjecie samca.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości