• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mikrogeophagus ramirezi [200l] 2x 1+2 ?

#1
Witajcie
Mój pierwszy post wieć chciałem sie przywitać ze wszystkimi ;-)

Całkowicie zminiłem biotop i obsade. Wcześniej hodowałem palety teraz zapragnołem czarnych wód.
Troche poczytałem o pielęgniczkach i niesamowicie podoba mi sie Mikrogeophagus ramirezi. 
Zdaje sobie sprawę że ona pochodzi z CW ale bedzie dobrze sie czuła w BW ?
Jeżeli kategorycznie będzie sie źle czuła to może Apistogramma cacatuoides?


Wodę do tej pory zmiękczałem filtrem Brita oraz Kationit Purolite C104.
Teraz dodatkowo zrobiłem armetke torfową żeby zabarwić wodę.


Czy mogę dwa haremy 1+2 w 200l trzymać czy będzie im za ciasno ?
Dla towarzystwa będzie pływało stadko Paracheirodon axelrodi oraz 4 sztuki Prętnika Karłowatego.
Akwa
[Obrazek: DSC01075_zpsfa89f45d.jpg]

[Obrazek: DSC01073_zps1a307a95.jpg]

[Obrazek: DSC01071_zps454c9bbd.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Brakuje trochę podstawowych informacji -wymiary ,filtracja , ph wody w kranie i po zmiękczeniu.

Trochę trzeba by zagracić jeszcze ,liści dosypać Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ramirezom liście nie są aż tak do szczęścia potrzebne, poza tym nie przepadają za zbyt dużą ilością garbników w wodzie, wolą dosyć gęsto obsadzone roślinnością zbiorniki z wodą dość przejrzystąWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(05-03-2014, 17:12 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Brakuje trochę podstawowych informacji -wymiary ,filtracja , ph wody w kranie i po zmiękczeniu.

Trochę trzeba by zagracić jeszcze ,liści dosypać Smile
Wymiary akwa to 100x40x50.
Filtracja to dwa razy JBL e1500
pH w kranie to 7,4
W akwa: 
pH 6,4 - 6,6
gh 10
kh 10
no2 0
no3 75

Liście już dołożyłem ale nie chciały tonąc dopiero po zagotowaniu zaczęły tonąć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Bardzo duża ta filtracja -spokojnie 1 kubełek wystarczy -zagracić tak czy siak trzeba jakimiś korzeniami ,nurzańca dać na tył lub inne większe rośliny.

Tak btw masz około 150L ,a nie 200 Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(05-03-2014, 21:50 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Tak btw masz około 150L ,a nie 200 Smile

brutto 200l (100*40*50 = 200) netto wyjdzie około 180l.

Z filtracją miałem straszne problemy przy paletach. Zaczynałem od JBL e901 później dokupiłem e1500 i ostatecznie kupiłem drugiego e1500 odłączając e901.
Jeżeli tak duża nadfiltracja to dlaczego nie może zejść z no3 niżej mimo stałych podmian 20% raz w tygodniu ??
Po sprzedaży paletek nie robiłem resetu tylko zmieniłem dekoracje na tą i wpuściłem obsadę do dojrzałego zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(05-03-2014, 21:21 PM)e-netland napisał(a): Wymiary akwa to 100x40x40

Wcześniej inaczej napisałeś i jeszcze do tego profilowane więc jest mniej. Palety w tym zbiorniku to musiały nasyfić nieźle.

No3 to nie jest zła rzecz -zależy ile masz -nie możesz zejść ,bo No3 jest produktem filtracji i jeszcze z wodą z kranu go podajesz ,a jak widać na zdjęciach zbyt wiele roślin nie ma żeby go pochłaniać.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wink 
(05-03-2014, 22:28 PM)Kierowca Bombowca napisał(a):
(05-03-2014, 21:21 PM)e-netland napisał(a): Wymiary akwa to 100x40x40

Wcześniej inaczej napisałeś i jeszcze do tego profilowane więc jest mniej. Palety w tym zbiorniku to musiały nasyfić nieźle.

No3 to nie jest zła rzecz -zależy ile masz -nie możesz zejść ,bo No3 jest produktem filtracji i jeszcze z wodą z kranu go podajesz ,a jak widać na zdjęciach zbyt wiele roślin nie ma żeby go pochłaniać.
Tak zauważyłem bład i go poprawiłem myśląc że zrobiłem to zanim zauważycie ;-) , ale przed wami sie nic nie ukryje.[Obrazek: wink.gif]
Właśnie przez ten ciągły syf zrezygnowałem z palet, poza tym BW zawsze mi sie podobało.
Pytanie główne ciągle bez odpowiedzi:
Czy Mikrogeophagus ramirezi 2 parki będą czuły się dobrze ? Nie będzie walk o rejony dominacji ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Specjalistą nie jestem ,ale jeśli będzie dobrze zagracone to może dadzą radę.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(12-03-2014, 19:46 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Specjalistą nie jestem ,ale jeśli będzie dobrze zagracone to może dadzą radę.
Po Twojej sugestii "zaśmieciłem" trochę akwa i dwie pary mają się już dobrze ;-).
Akwarium stało się troche bardziej DZIKIE i chyba bardziej mi sie podoba ;-)

[Obrazek: DSC01095_zpsb9005f21.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości