• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obsada do 1000l - może Azja?

#21
(01-03-2014, 01:30 AM)Wnorus napisał(a): Pooglądałbym jakieś inne egzotyczne rybki a nie tylko HRP , meeki  itp
Pomyśl jeszcze ...
Czyste HRP, czy dobrej lini meeki sam bym pooglądał bo jest ich jak na lekarstwo tak samo jak dobrych baniaków CA. Ja mam odwrotne wrażenie, ze ostatnio jest moda na SA i zobaczcie jaka silna grupa jest na naszym forum, a to właśnie dobrego CA jest za mało.

Wojtek, CA to bardzo dobra decyzja, ryby charakterne i jest co oglądać - tego się trzymaj Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(02-03-2014, 00:17 AM)zyyys napisał(a):
(01-03-2014, 01:30 AM)Wnorus napisał(a): Pooglądałbym jakieś inne egzotyczne rybki a nie tylko HRP , meeki  itp
Pomyśl jeszcze ...
Czyste HRP, czy dobrej lini meeki sam bym pooglądał bo jest ich jak na lekarstwo tak samo jak dobrych baniaków CA. Ja mam odwrotne wrażenie, ze ostatnio jest moda na SA i zobaczcie jaka silna grupa jest na naszym forum, a to właśnie dobrego CA jest za mało.

Wojtek, CA to bardzo dobra decyzja, ryby charakterne i jest co oglądać - tego się trzymaj Smile

Przypomnij sobie nasze rozmowy, gdy przesiadałeś się na solniczkę, a teraz cwaniak Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(02-03-2014, 19:52 PM)qbsztyk napisał(a): Przypomnij sobie nasze rozmowy, gdy przesiadałeś się na solniczkę, a teraz cwaniak Wink

hmm a jakaś podpowiedź? Smile bo dawno było Smile i trochę wody już przez baniak przeleciało. Pamiętam, że nie podzielałeś mojego entuzjazmu Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
I jak posuwają się sprawy ? Jest juz na co popatrzeć ?Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
sprawy się posuwają do przodu :-)
Na razie dom się buduje dlatego wszystko naokoło akwarium jest w fazie projektowania. Planowany start akwarium to początek przyszłego roku. Ale chciałbym mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, a pewne najlepiej na tym etapie robić (np. organizacja miejsca, doprowadzenie wody, itd.) 
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Słuchajcie, gdybym jednak chciał spróbować z biotopami azjatyckimi. Jaką obsadę moglibyście doradzić do takiego baniaka?
Zacznę od strefy przydennej: 8-10 sztuk Chromobotia macracanthus. Podrzućcie please jakies propozycje.
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Może jakieś labiryntowce (Parosy/Betta), do tego Sundadanio axelrodi/spora łąwiczka ryb typu razbora Hengeli/espei czy Boraras. Wink Ja to przynajmniej tak widzę. Litraż daje sporo możliwości. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Ja bym zaczął układać obsadę od czegoś ławicowego (małej lub średniej wielkości) +  jakiegoś większego straszaka, który by tę ławicowość wymuszał. Przy 200cm długości IMO obowiązkowo "chmurka" zapieprzająca tam i z powrotem, albo nawet dwie chmurki...

Do tego - wiadomo ryby o ciekawych zachowaniach, lepiej odpuścić sobie king - kongi. Szkoda zmniejszać optycznie szkło. Podobnie w kwestii aranżacji - raczej bez większych klamotów.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(09-04-2014, 20:37 PM)Christo napisał(a):  raczej bez większych klamotów.

Racja. Smile Dużo delikatnych gałązek, moze jakiś dłuższy korzeń i będzie git. Wink Do tego dość gęsta roślinność - nadwódki, zwartki, mikrozoria, nurzańce, rogatek, na górę salwinia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Parametry jakie jesteś w stanie osiągnąć? Bo wyjściowe to "pH = 7, gH ok 9-10" i myślę, że od tego musimy zacząć wybierając obsadę/lokalizację.
CW w Azji sporo. Mała ryba a nie takie lochy jak bocja wspaniała, bo małe jest piękne w dużym akwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości