• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zachodnia Afryka co byście chcieli

#51
A ja czekam na moje gobiocichleSmile

Marta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Super pomysł ze zdjęciami zrobionymi przez Sue. Myślę, że takie ryby zasługują na profesjonalne zdjęcia Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Dzisiaj dotarły do mnie Gobiocichla wonderiSmile)

Prześmieszne rybska. Dzięki DanieluSmile

Marta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Widziałem je, bardzo ciekawie wyglądały. Smile
Ja właśnie aklimatyzuje barwniaki- cudne ryby!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Jak dla mnie, są śliczne, choć właściwie tego słowa nie używam, piękne rybska Big Grin
barwniaki znaczy się Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
O Gobiocichla tego niestety nie można powiedziećSmile

Jak powiedział mój mąż - myślałem, że ładniejsze ryby kupisz, przecież są takie zwykłeSmile

Ech ci faceci...

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
(02-07-2011, 06:33 AM)Robert M. napisał(a): O Gobiocichla tego niestety nie można powiedziećSmile

Jak powiedział mój mąż - myślałem, że ładniejsze ryby kupisz, przecież są takie zwykłeSmile

Ech ci faceci...

Marta

Hehe no Robert ma racje Tongue. Ale sa dosyc niepowtarzalne ze wzgledu na ksztalt i warunki zycia. No i dominujacy samiec w swietle zachodzacego slonca nie jest juz podobny do kielbia Smile. Na aksamitnie czarnym ciele pokazuje sie zlota szachownica - zobaczysz Marto za kilka dni Smile.

Ciesze sie, ze rybska szczesliwie dojechaly Smile.


Aha Jakubie Wink

A propo tych glonow w pokarmie. Nawet jezeli utrafisz opracowanie naukowe - a to sa najlepsze zrodla wiedzy o rzadkich gatunkach - opisujace ten gatunek to trzeba pamietac, ze doktor/profesor albo pracowal na rybach juz martwych i zakonserwowanych albo zbadal jedna, dwie populacje Smile. Ryby ksiazek nie czytaja, kilka kilometrow dla nas to jest pare minut ale dla ryb to moze byc bariera nie do przebycia dlatego warto obserwowac zachowaniai i dostosowywac pokarm i warunki w akwarium do tego co nam doswiadczenie w hodowli podpowiada Smile. Moim zdaniem ta populacja nie nalezy do gatunkow roslinozernych gdyz przeczesuje piasek w poszukiwaniu pokarmu - zobaczysz sam jak reaguja na dodanie jedzonka do wody. Ale z drugiej strony nawet jedzac larwy owadow - czyli miesko zjadaja to co zjadly te owady, dlatego dodatki roslinnych pokarmow powinny sie znalezc nawet u drapieznikow Smile.

Dieta rybskow to bardzo szeroki temat Smile. Jedna zasada na pewno jest sluszna, nim bardziej urozmaicony pokarm tym lepiej Smile

No i zeby nie bylo, ze tylko humilisy swieca Wink

http://www.hassar.eu/katalog_wpis/138/pe...natus_fria

www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Piękne te signatusy, szkoda że nie mam z 2-3 baniaków wolnych jeszcze. Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Jak dla mnie to Gobiocichle może nie mają powalających kolorów, ale w żadnym wypadku nie można powiedzieć, że to takie zwykłe pielęgnice Smile Kształtem znacznie odbiegają od "zwykłości" Wink Czekam na jakieś relacje i fotki!
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Hej,
I co, koniec marzeń?...
Ja bardzo chciałbym hemichromisy fasciatusa i frempongi (od lat jestem chory na tego pierwszego; może ma ktoś namiary na tę rybę?). Chciałbym mieć z biotopu wszystkie czerwone hemichromisy (bimaculatus, guttatus, lifalili, stellifer, cristatus - oczywiście każdego w osobnym baniaczku), bo już nie wiadomo, co pływa w naszych akwariach.
Może też tilapię sparrmani, sarotherodon-a melanotheron-a i oreochromis-a karomo (chociaż nie wiem, czy nie występuje ciut bardziej na wschód).
Podobają mi się wszystkie pelvicachromis-y i nanochromis-y.
Na koniec mały klejnocik - pseudocrenilabrus nicholsi (jak będzie w Diskusie, to tym razem go wezmę).
Pozdrawiam

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości