• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zachodnia Afryka co byście chcieli

#1
Hej,

pozwolę sobie na małą reklamę. Część z Was wie Wink no ale mając już serdecznie dość stagnacji polskiego rynku akwarystycznego postanowiłem założyć firmę specjalizującą się w imporcie rzadkich na naszym rynku gatunków ryb. Siłą rzeczy pierwszy import paść musiał na zachodnią Afrykę Smile. Chyba o nic innego nie jest tak ciężko na rynku jak o ryby z tamtych rejonów. Pierwszy import mam za sobą, w szczegóły nie ma co wnikać Smile, pierwsze koty za płoty.
Grunt, że udało mi się nawiązać rozmowy z eksporterami z Kamerunu, Nigerii, Demokratycznej Republiki Kongo oraz Gwineii a idzie wiosna i trzeba się wziąć za kolejny import. Osobiście skłaniam się do DRK ale chciałbym wiedzieć jak sprawa wyglądałaby u innych hobbystów (mnie w DRK kręcą sumiki z rodzaju paradoxoglanis ale podejrzewam, że w Polsce mogę być odosobnionym przypadkiem fascynacji tymi rybami Big Grin).
Wiadomo, że w DRK jest sporo fajnych lamprologusów poza tym takie cuda jak:
Congochromis dimidiatus, Nanochromis nudiceps, Nanochromis splendens, Nanochromis teugelsi arcyciekawe ryby z rodzaju Steatocranus (nie mówię o popularnym garbaczu hełmiastym) czy Teleogramma. Moje pytanie brzmi, jakie gatunki i skąd chcielibyście zobaczyć u siebie w zbiornikach. Mowa oczywiście o Afryce zachodniej z wyłączeniem wielkich jezior.

Pozdrawiam,
Daniel Miłaczewski
www.hassar.eu
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
cześć Daniel
Jak dla mnie każdy gatunek Teleogramma, Thoracochromis (zwłaszcza brauschi), Lamprologusy rzeczne oraz Steatocranus poza gibbiceps.
Nie licz jednak na to, że będą sprzedawały się dziesiątkami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Hej,

to juz wiem po dostawie z Kamerunu. Problem polega na tym, ze zazwyczaj nie da sie zamowic mniej niz pare dziesiatek Wink
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mnie nie warto pytać co bym chciał - bo chciałbym je wszystkie (jak Pokemony - CATCH 'EM ALL! Big Grin ). Na razie mam "komplet" jeśli chodzi o obsady, ale kiedyś chętnie bym widział wspomniane Congochromis, Teleogramma, Benitochromis, Pelmatochromis nigrofasciatus (niedoceniane, a śliczne! ryby). Czystym szaleństwem byłyby jakieś kraterówki, zwłaszcza te z jeziora Ejagham. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(08-03-2011, 17:53 PM)catfish_dude napisał(a): Hej,

to juz wiem po dostawie z Kamerunu. Problem polega na tym, ze zazwyczaj nie da sie zamowic mniej niz pare dziesiatek Wink

Daniel Thoracochromisy wziąłbym nawet w ilości kilkudziesięciu sztuk. Znam takich co oddadzą za nie prawie wszystko - sam do nich należę Smile
Acha bardzo chętnie także Stomatepia pindu. w Diskusie w Warszawie od 2 lat mają 2 sztuki. i co tu robić z 2 sztukami? Sad

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jakby się wycierały, to byłoby co zrobić Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Niestety są na moje oko 2 samce - właściciel chyba już nie wierzy że je sprzeda. Ale... będę tam w czwartek może wreszcie ulże mu w cierpieniach Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Hej,

kraterówki to nie problem Wink. To tak bardziej w formie ankiety, wiecie ja mam bzika na punkcie sumów. Siłą rzeczy wiem sporo i o innych rybach (często jedynym sposobem znalezienia jakiś informacji o sumach jest przestudiowanie kilku opracowań na ten przykład o pielęgnicach) ale nie bardzo orientuje się czego poszukują na przykład ludzie zakręceni pod względem pielęgnic Smile.
Thoracochromisy są z DRK, tak mi się przynajmniej wydaje - myślę, że jest to ryba do ściągnięcia ale musiałbym pogadać z eksporterem Smile.

Wiecie, są takie gatunki, które co jakiś czas śnią się Wam po nocach - tak jak mi na przykład paradoxoglanisy. Jakbyście mieli właśnie taki sen o jakimś gatunku z kongo to co to by było? Smile
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Z DRK nie mam tych gatunków wiele - ale chyba najbardziej chciałbym mieć obsadę T. brauschi + Schwetzochromis neodon, albo tajemnicze Nanochromis consortus Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Heh Panowie
wymiękłem przy haśle "bo chciałbym je wszystkie (jak Pokemony - CATCH 'EM ALL!" Big Grin

A tak na poważnie Thoracochromis brauschi i Teleogramma brichardi lub depressum to moje typy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości