• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 130 L

#1
Cześć, zakładam malawi w 130 litrowym akwarium. NIgdy nie miałem do czynienia z pielęgnicami z jeziora malawi (zawsze akwaria roślinne). Chciałęm się poradzić, żeby nie kupić nie wiadomo czego i nie zrobić krzywdy moim przyszłym rybcią swoją nie wiedzą. Wciąż czytam ale wolę się poradzić Was. Dzięki 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witaj,

Niestety Twoje akwarium jest za małe dla pielęgnic z Malawi. Owszem, na upartego można tam wpuścić stadko P. saulosi, ale właśnie, na upartego... Może lepiej muszlowce (Tanganika) - brałeś je pod uwagę? Albo gębacze z rodzaju Pseudocrenilabrus.

Jakie masz parametry wody w kranie?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Skoro tak, to zrezygnuję z malawi i tanganiki. Koleżanka ma do oddania Zółtaczki indyjskie 1+2 i chyba je wezmę. Ustroję jakis aranż i zasolę wodę hehe. Dzięki  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wśród malawistów najczęstsza jest opinia, że Twoje akwarium jest wystarczające dla haremu Pseudotropheus saulosi 1+3/4. Samiec niebieski, samice żółte - więc w zbiorniku jest kolorowo. Mówimy o minimalnej powierzchni dna akwarium 80x35cm. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Szkoda męczyć ryb dla własnego widzi mi się, dobrze że zapytałem fachowców. Wezmę zółtaczki indyjskie i dokupię im towarzystwo, może jakies brzanki. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie męczyłbyś ryb.
Powodzenia z żółtaczkami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(22-02-2014, 18:39 PM)nordyk napisał(a): Cześć, zakładam malawi w 130 litrowym akwarium. NIgdy nie miałem do czynienia z pielęgnicami z jeziora malawi (zawsze akwaria roślinne). Chciałęm się poradzić, żeby nie kupić nie wiadomo czego i nie zrobić krzywdy moim przyszłym rybcią swoją nie wiedzą. Wciąż czytam ale wolę się poradzić Was. Dzięki 
Co za idiota poprawił "rybciom" na "rybcią" ?!

Pisząc w celowniku (komu?czemu?) praktycznie zawsze piszemy "OM" .

To tak poza tematem .
"Nie wiedza" też jest źle napisane , ponieważ piszę się to łącznie.
[Obrazek: kpfabaner.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(23-02-2014, 13:17 PM)Pawlosma napisał(a):
(22-02-2014, 18:39 PM)nordyk napisał(a): Cześć, zakładam malawi w 130 litrowym akwarium. NIgdy nie miałem do czynienia z pielęgnicami z jeziora malawi (zawsze akwaria roślinne). Chciałęm się poradzić, żeby nie kupić nie wiadomo czego i nie zrobić krzywdy moim przyszłym rybcią swoją nie wiedzą. Wciąż czytam ale wolę się poradzić Was. Dzięki 
Co za idiota poprawił "rybciom" na "rybcią" ?!

Pisząc w celowniku (komu?czemu?) praktycznie zawsze piszemy "OM" .

To tak poza tematem .
"Nie wiedza" też jest źle napisane , ponieważ piszę się to łącznie.

Co za idiota zadaje tak idiotyczne pytanie? A, tak, Pawlosma Big Grin
gdybyś nie wiedział, to nie jest to poprawione, a wyszczególnione jako błąd. Tu szczegóły.
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1280
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(23-02-2014, 13:17 PM)Pawlosma napisał(a):
(22-02-2014, 18:39 PM)nordyk napisał(a): Cześć, zakładam malawi w 130 litrowym akwarium. NIgdy nie miałem do czynienia z pielęgnicami z jeziora malawi (zawsze akwaria roślinne). Chciałęm się poradzić, żeby nie kupić nie wiadomo czego i nie zrobić krzywdy moim przyszłym rybcią swoją nie wiedzą. Wciąż czytam ale wolę się poradzić Was. Dzięki 
Co za idiota poprawił "rybciom" na "rybcią" ?!

Pisząc w celowniku (komu?czemu?) praktycznie zawsze piszemy "OM" .

To tak poza tematem .
"Nie wiedza" też jest źle napisane , ponieważ piszę się to łącznie.
Napisze coś na raz na pół roku, ale jak już to musi błysnąć. Pawlosma sieroto boża, bo inaczej nie mogę Cię nazwać, po co miałbym zaznaczać już prawidłowo napisany wyraz. Zanim się odezwiesz następny raz, to skonsultuj to z kilkoma osobami, prześpij się z tym a potem wstaw to.
Jeszcze raz nazwiesz kogoś idiotą to wypadniesz stąd, bo już miałeś kilka razy zwracaną uwagę.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości