• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt Lamprologini 2014 [522 l (200x58x45)]

#11
A tak z ciekawości spytam jak masz zaplanowaną filtracje, tzn. sump czy? Sam planuje podobny zbiornik i dla tego pytam.
 
Podziękowania złożone przez:
#12
Jak tam, jakieś postępy w temacie?
Tanganika rules

Pozdrawiam
Mikołaj
 
Podziękowania złożone przez:
#13
Księżniczki w czasie rozrodu zabijają większość ryb w akwarium Sad Radze z nich zrezygnować.
Proponuję dać jakiś gatunek szczelinowców .
Jka chcesz mieć księżniczki to same muszą być Big Grin
 
Podziękowania złożone przez:
#14
Boje się że będzie nudno, poza tym uroda księżniczek i arcy ciekawe zachowania nie pozwalają mi z nich zrezygnować.A jednogatunkowa Tanga będzie moim zdaniem nudna poza tym tretocephalusy również są przepiękne i są to ryby które tak łatwo się nie dadzą jeśli będe miał pod kontrolą liczbę księżniczek, a może się myle?Tam sie ma dziać ciekawie ale nie ma być rzeźni, chyba wiecie co mam na myśli


[Obrazek: 1613968_683766491688432_5538655909028227836_n.jpg]
 
Podziękowania złożone przez:
#15
Przy takiej ilości szczelin ciężko Ci będzie kontrolować liczebność poprzez odławianie młodych. Proponowałbym Ci następującą obsadę:
1+1 Altolamprologus compressiceps
3+3 exLamprologus caudopunctatus
15 Paracyprichromis brieni/nigripinnis
1+1 naskalników lub szczelinowców.
 
Podziękowania złożone przez:
#16
A jaką obsade z księżniczkami byście zaproponowali bo chce spróbować pow dna jest dość spora a najlepsze miejsca na objęcie terytoriu  są (jak mi się wydaje) są na przeciwległych biegunach 2m zbiornika
 
Podziękowania złożone przez:
#17
(17-02-2014, 10:02 AM)Robert M. napisał(a): Tretocefalusy to agresywne ryby, chyba nie łączyłabym ich z muszlowcami. Obsada powinna być wyważona wielkościowo i pokarmowo. Tretocefalusy żywia sie w naturze ślimakami i innymi bezkręgowcami. Leleupy w skałach powinny dać radę, ale boję się , ze jak stworzysz kolonię księżniczek, to żywot innych ryb może być utrudniony, są bardzo ekspansywne i łatwo się rozmnożą w takim zbiorniku do dużej kolonii. Tretocefalusy mogą podjadać młode, ale niekoniecznie im się to uda. Zawsze wszystkim opowiadam o moim 1300 litrowym zbiorniku z cyfotilapiami i altolamprologusami, do którego zostały wrzucone księżniczki. W centrum akwarium założyły gniazdo i odchowywały młode. Nikt nie był w stanie im zaszkodzić. Samce księźniczek skutecznie odganiały altolamprologusy i cyfotilapie. W mojej opinii powinny mieć własny zbiornik.

Marta
W odpowiedzi na Twoje pytanie zacytuje wcześniejszy post pani Marty Smile
 
Podziękowania złożone przez:
#18
Trochę te kamienie ułożone od linijki...kamień na kamieniu na kamieniu kamień....szczególnie z prawej i lewej strony, zrób jakieś poprzesuwanie, kamienie często dobrze wygladają ułożone skośnie (niby osunięte). I jeszcze jedno na całym dnie musi być styropian a nie tylko pod skałkami bo nabawisz się albo nerwicy albo...potopu. 
 
Podziękowania złożone przez:
#19
Te kamienie nie są z kamienia (większość) więc o potop się nie boje.W środku zrobiłem wolną przestrzeń i zmniejszyłem prawy stos gdyż nastąpiła poważna zmiana planu i zamierzam sypnąć piachu ze 100 muszli i zrobić nieckę tylko z jaką obsadą?Czekam na propozycje jedyny warunek to parka caudo no i callipterusów oczywiście ale to sie rozumie samo przez się czekam niecierpliwie na odpowiedź
 
Podziękowania złożone przez:
#20
Skoro niecka to exLamprologus mulifasciastus i Telmatochromis vittatus 'Shell' jako wypełnienie niecki. Jeżeli chcesz exLamprologus caudopunctatus to najlepiej grupkę.
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości