• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt Lamprologini 2014 [522 l (200x58x45)]

#21
Grehu zrezygnowałbym z multifasciatusów i zostawił vitattusy "shelle" tak jak piszesz, a ponadto dołożyłbym calliurusy oraz T. temporalis "shell". Jako uzupełnienie wpuściłbym Neolamprologus fasciatus, które dość często towarzyszą takiej niecce i są bardzo atrakcyjnie ubarwione.
 
Podziękowania złożone przez:
#22
a ilościowo jak to powinno wyglądać?
 
Podziękowania złożone przez:
#23
Fakt multiki mogą zdominować vittatusy, chociaż przy takim dużym dnie można by było spróbować zrobić dwie niecki. Jedną z multikami, a drugą z vittatusami. A temporalisy można łączyć z vittatusami? Nie będzie krzyżówek? 
 
Podziękowania złożone przez:
#24
Grehu widziałem zdjęcia naturalnych niecek gdzie te gatunki Telmatochromisów występowały wspólnie. 
Co do ilości ryb to zbiornik jest potężny i daje spore możliwości więc spróbowałbym:
  • N. callipterus 2+6
  • T. vittatus "shell" około 10-12 sztuk
  • T. temporalis "shell" wpuściłbym 5-6 sztuk, a docelowo pozostawił najwyżej dwie pary
  • N. calliurus - 1+3
  • N. fasciatus 1+1
  • P. brieni 10-12 sztuk
 
Podziękowania złożone przez:
#25
aż taka banda??? O maj gat Po bokach mam troche kamieni i wolnej przestrzeni nie ma aż tak dużo...I mam pytanie czy można by dodać parke N. mustax?P. brieni nie chce bo nie podobają mi się żadne Cyprichromini. Telmatochromisów też wolał bym raczej jeden gatunek.
 
Podziękowania złożone przez:
#26
Okoły połowy tych ryb bardzo często nie będziesz widział - będą w muszlach Smile. Właśnie tak zestawiłbym taki zbiornik z niecką.  
 
Podziękowania złożone przez:
#27
Skoro tak mówisz Wink A co z parką N. mustax nada się do tego akwa?
 
Podziękowania złożone przez:
#28
Niecka jest niecką. Dodawanie gatunków, które mogły pojawić się w okolicy niecki w mojej opinii nie jest celowe. To akwarium, a nie wycinek natury i to co w naturze się sprawdza nie oznacza, że będzie w akwarium. Heinz Buscher znajdował w nieckach w Zambii także Altolamprologus Shell. Mam go obecnie w niecce i nie ma z tym połączeniem problemu.

O nieckach napisałam artykuł w Tanganika MAGAZYN. Polecam poczytanie bo zawarta tam jest wiedza naukowa o tym fenomenie, a także moje obserwacje z posiadania wielu różnych niecek i w małych i w dużych zbiornikach.

Multifasciatusy lub similisy (zależnie od lokalizacji) są składnikiem niecek w naturze.

Marta
P.s - Krzysiek podał niezły skład nieckiSmile
 
Podziękowania złożone przez:
#29
Moja Tanganika dawno hula tutaj link: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=5430
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości