• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt Lamprologini 2014 [522 l (200x58x45)]

#1
iemanko czas na pierwszy post w temacie budowanego przeze mnie nowego tanganickiego akwa. 



.jpg   c5862055dc363e04med.jpg (Rozmiar: 60.98 KB / Pobrań: 659)



Macioch i jego radosna twórczość czyli jak powstaje akwa dla Lamprologini. 

1. konstrukcja styropianowo-ceresitowa do prawego rogu. (nie wszystko jeszcze do końca pomalowane) 

2.Lewa połowa tła (narazie wgl bez pigmentu) 

3.Macioch- projektant-konstrutor 



Planowana docelowa obsada to: 


1.księżniczka z Burundi (Neolamprologus brichardi)-rodzina, klan, mafia, czy jak tam kto woli 
2.Neolamprologus tretocephalus-1+1 
3.Neolamprologus leleupi-1+1 
4.exLamprologus callipterus 1+5

_________________
 
Podziękowania złożone przez:
#2
Ładne wymiary dna jak na TanganikęOklasky Czekam na dalszą relację.
 
Podziękowania złożone przez:
#3
Zapowiada się ciekawa opowieść
[Obrazek: logo_podpis.gif]
 
Podziękowania złożone przez:
#4
Super sprawa, czekam na więcej!!!
Tanganika rules

Pozdrawiam
Mikołaj
 
Podziękowania złożone przez:
#5
Macioch:
Wstawiaj zdjęcia jako załączniki, a nie linki do serwerów. W pierwszym poście zrobiłem to za Ciebie bo po tym czasie nie miałbyś już opcji edycji. No i proszę o pisanie czcionką normalnej wielkości, bo niektórzy czytają forum wyłącznie na smartfonach i mogą nie widzieć treści posta Wink Z góry dzięki i czekamy na dalszą część relacji.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja obawiam się, ze zbiornik zostanie zdominowany przez księżniczki (prawidłowa nazwa od lat to Neolamprologus pulcher, nie brichardiSmile). Inne ryby mogą mieć bardzo utrudnione życie.

Marta
 
Podziękowania złożone przez:
#7
Ale wstyd...Rolleyes ale dopiero zaczynam z Tanganiką...Myślałem że są dwa gatunki księżniczek...Rolleyes i te z żółtymi płetwami to N. pulcher.

A co do obsady to co pani proponuje?Bardzo mi zależy na parce tretocephalusów. A N leleupi to kaprys pewnej pani i wolałbym się nie narażać...Może zrezygnuje z muszlowców i kosztem ich terytorium powiększe rewiry...?
 
Podziękowania złożone przez:
#8
Tretocefalusy to agresywne ryby, chyba nie łączyłabym ich z muszlowcami. Obsada powinna być wyważona wielkościowo i pokarmowo. Tretocefalusy żywia sie w naturze ślimakami i innymi bezkręgowcami. Leleupy w skałach powinny dać radę, ale boję się , ze jak stworzysz kolonię księżniczek, to żywot innych ryb może być utrudniony, są bardzo ekspansywne i łatwo się rozmnożą w takim zbiorniku do dużej kolonii. Tretocefalusy mogą podjadać młode, ale niekoniecznie im się to uda. Zawsze wszystkim opowiadam o moim 1300 litrowym zbiorniku z cyfotilapiami i altolamprologusami, do którego zostały wrzucone księżniczki. W centrum akwarium założyły gniazdo i odchowywały młode. Nikt nie był w stanie im zaszkodzić. Samce księźniczek skutecznie odganiały altolamprologusy i cyfotilapie. W mojej opinii powinny mieć własny zbiornik.

Marta
 
Podziękowania złożone przez:
#9
To z muszlowców zrezygnuje.Bardzo chciałbym widzieć jak będą zachowywać się księżniczki w akwarium kilkugatunkowym więc chciałbym mieć te 3 gatunki.Będe pilnował żeby kolonia za bardzo sięnie rozrosła.I tu pytanie zakładając że w akwa oprócz księżniczek będzie po parce leleupi i tretocephalus to ile księżniczek mógła by maksymalnie liczyć taka kolonia?
 
Podziękowania złożone przez:
#10
Sprawdzisz, zobaczysz. Kolonia to zwykle samiec i 1-2-3 samice.

Marta
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości