• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cala prawda o odlowie F0 A F1

#21
No, no. Jak się ma na to dowody, że ktoś skupuje hodowlane i sprzedaje jako WF to należy o tym nagłośnić na forum.

A jeżeli to tylko domysły, dowodów brak to ja bym sobie darował takie teksty.

Ciekaw jestem o jakiej hodowli mowa Smile.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
No to się podłącze bo się zaciekawiłem. Ile może kosztować taki l-200 ? Zaraz się przekonacie że pytanie na temat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(27-02-2014, 14:29 PM)arsik napisał(a): Rozmawiałem osobiście z osobą, która była w Brazylii na takich połowach, pokazywała zdjęcia i o basenach, hodowlach przyrzecznych (przyjeziornych) itp nic jej nie wiadomo.
Dużo też zależy od uczciwości sprzedających. Znam hodowle itp, które się reklamują (nawet na tym forum), że sprzedają WF, a jakoś dziwnym trafem ta ryba jest w Niemczech hodowlana, a po przekroczeniu granicy robi się WF ;-)
Jako ,że jestem jednym z nielicznych sprzedających ryby pochodzące z DE i w nazwie posiadam hasło "hodowla" proszę o dokończenie tematu na forum . Jeżeli jednak sprawa nie dotyczy mojej osoby ,to przepraszam za zamieszanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Prawda też jest taka że sami kupujący są sobie winni bo sami padają ofiarą mody którą też sami promują. A sprzedawca dostarcza tego czego chce klient więc niech klient płacze i płaci.

edit

Nie mniej sprzedawcy powinni być uczciwi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(27-02-2014, 23:07 PM)jacoleko napisał(a): Prawda też jest taka że sami kupujący są sobie winni bo sami padają ofiarą mody którą też sami promują. A sprzedawca dostarcza tego czego chce klient więc niech klient płacze i płaci.

edit

Nie mniej sprzedawcy powinni być uczciwi
Jakiej mody ?
Jak dla mnie to nie moda tylko wyższy poziom Wink w akwarystyce trzeba się rozwijać a nie stać w miejscu a po 2-gie tu gdzie mieszkam słyszałem o rybach z odłowu ale sprowadzanych z Niemiec.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(27-02-2014, 23:07 PM)jacoleko napisał(a): Prawda też jest taka że sami kupujący są sobie winni bo sami padają ofiarą mody którą też sami promują. A sprzedawca dostarcza tego czego chce klient więc niech klient płacze i płaci.

edit

Nie mniej sprzedawcy powinni być uczciwi
Nie uważam żeby akwarystyka była na tyle prężną gałęzią handlu, żeby mogła się stworzyć tu jakaś moda - nie wspominając o modzie na WF. Jest to ciągle - całe szczęście - niszowa sekcja. Polecam zapoznać się z ofertą rodzimych dostawców, zobaczyć ile czasu zajmuje sprzedaż ryb WF itd, a wracając do meritum - Chciałbym żeby było jak mówisz. Chciałbym żeby sprzedawcy o których piszesz dostarczyli mi ryby których sobie życzę Big Grin
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(27-02-2014, 14:29 PM)arsik napisał(a): Znam hodowle itp, które się reklamują (nawet na tym forum), że sprzedają WF, a jakoś dziwnym trafem ta ryba jest w Niemczech hodowlana, a po przekroczeniu granicy robi się WF ;-)

Problem jest szerszy, a właściwie to już nie jest problem - bynajmniej ja to odbieram na wesoło. Mianowicie tak się narobiło, że z niektórych biotopów (świetnym przykładem jest Malawi) to już w Polsce nie ma innych ryb niż WF i F1. Wyparowały w kosmos. Big Grin Przezabawne.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(27-02-2014, 21:31 PM)Pley napisał(a): No, no. Jak się ma na to dowody, że ktoś skupuje hodowlane i sprzedaje jako WF to należy o tym nagłośnić na forum.

A jeżeli to tylko domysły, dowodów brak to ja bym sobie darował takie teksty.

Ciekaw jestem o jakiej hodowli mowa Smile.

Tak się składa, że też dostaję cenniki z DE i widzę, że tam w cenniku przy rybie jest napisane hodowla, a u nas na allegro, forach itp te ryby sprzedawane są jako odłów. A już niezaprzeczalnym jest fakt, że niemiecki hodowca podaje lokalizację połowu ryby (rzeka, region itp) i sprzedaje swoje ryby z rozmnożenia, a u nas są one z tymi samymi danymi sprzedawane jako odłów.
Kto tak robi zachowam dla siebie i powiem więcej nie ja na to zwróciłem uwagę, a wyszło nieco przypadkiem o rozmowie z kimś tam o certyfikatach dla ryb.

Ja odniosłem się do tematu i zaznaczyłem, że takowy problem z "identyfikacją" WF-hodowla istnieje.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(28-02-2014, 09:09 AM)arsik napisał(a): Ja odniosłem się do tematu i zaznaczyłem, że takowy problem z "identyfikacją" WF-hodowla istnieje.

Istnieje istnieje tylko każdy,prawie milczy i (jeden drugiemu d..e kryje) bo co to za interes gdyby nagle okazało się ze to nie odłów a tylko hodowla została wprowadzona w obrót ??? żal i wściekłość nabywcy!
Z tego co widzę ostatnio lepiej się sprzedaje odłów niż hodowla Wink

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ja ostatnio na 90% zostałem zrobiony w butlę... Ryby piękne, nie jadły z powierzchni pływającego pokarmu itd... tylko ta cena...
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości