• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cala prawda o odlowie F0 A F1

#11
(13-02-2014, 23:04 PM)Carlos napisał(a):
(13-02-2014, 20:51 PM)undefined napisał(a): Tak, tylko że cichle, arapiamy i inne monster fishe konsumpcyjne, pochodzące z hodowli stawowych, są inaczej oznaczane na stocklistach niż dzikusy.

Ale ja nie zaprzeczam ze tak jest i jak pisałem to info wyszło od dilera a ja tylko to weryfikuje i zbieram opinie Wink
I jak pisał pan (Xxxxx - Istnieje tylko kilka gatunków w Ameryce Południowej, które są hodowane, mniej niż 10) a jakie to mam nadzieje się dowiedzieć.
Xxxxx -  ale niektóre ryby są hodowane na żywność, a ich  potomstwo są sprzedawane w handlu akwariowym (Arapaima, Cichla itp)
Wiesz, tylko że nagle z 80-90% ryb hodowlanych(z pierwszego postu) robiła się nam kilka, i nagle okazuje się że tak na prawdę to one na stock listach odpowiednio oznaczane. Wink

Swoją drogą to pewnego czasu ktoś na FB pokazywał mini fermę Apisto i innego drobiazgu(jakaś testowa) w Brazylii. Apisto miały tam identyko warunki jak w naturze, bo hodowla była w stawach ziemnych. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(14-02-2014, 00:05 AM)undefined napisał(a): Wiesz, tylko że nagle z 80-90% ryb hodowlanych(z pierwszego postu) robiła się nam kilka, i nagle okazuje się że tak na prawdę to one na stock listach odpowiednio oznaczane. Wink
Przeczytaj jeszcze raz.

Znajomy ma kontakt z importerami ryb praktycznie z niektórych części świata np. UK po zadaniu pytania jak to naprawdę wygląda (odłów) od zaplecza usłyszał odpowiedz :
Jeśli chciałbyś naprawdę rybę prosto z odłowu ona by musiała kosztować co najmniej 3x tyle [Obrazek: sad.gif] 
Z dalszej rozmowy wynikło ze prawie 80/90% to ryb są z farm hodowlanych albo z zbiorników przyrzecznych..............

Wygląda na to ze ja sobie to wymyśliłem czy co,to tylko informacje.
Ja tylko pisze co dana osoba powiedziała na ten temat.
Osobiście wiem ze są farmy rybne ale tez nie napisałem z jakimi rybami bo nie bylem pewien i nie jestem......... ale mam nadzieje się dowiedzieć Wink  

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No to czyń swą powinność Detektywie Monk Tongue 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Cały ten temat nie ma sensu.
I tak jak kupujesz to musisz wierzyć na słowo.
Chyba że masz dużo pieniędzy wtedy jedź złów wtedy bedzie 100% pewności że to WF
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(14-02-2014, 13:09 PM)jacoleko napisał(a): Cały ten temat nie ma sensu.
I tak jak kupujesz to musisz wierzyć na słowo.
Chyba że masz dużo pieniędzy wtedy jedź złów wtedy bedzie 100% pewności że to WF

Popieram Okok
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Rozmawiałem osobiście z osobą, która była w Brazylii na takich połowach, pokazywała zdjęcia i o basenach, hodowlach przyrzecznych (przyjeziornych) itp nic jej nie wiadomo.
Dużo też zależy od uczciwości sprzedających. Znam hodowle itp, które się reklamują (nawet na tym forum), że sprzedają WF, a jakoś dziwnym trafem ta ryba jest w Niemczech hodowlana, a po przekroczeniu granicy robi się WF ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Takie praktyki powinny być nagłaśniane i tępione skoro arsik posiadasz na to dowody.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(14-02-2014, 13:18 PM)Kierowca Bombowca napisał(a):
(14-02-2014, 13:09 PM)jacoleko napisał(a): Cały ten temat nie ma sensu.
I tak jak kupujesz to musisz wierzyć na słowo.
Chyba że masz dużo pieniędzy wtedy jedź złów wtedy bedzie 100% pewności że to WF

Popieram Okok

(27-02-2014, 15:02 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Takie praktyki powinny być nagłaśniane i tępione skoro arsik posiadasz na to dowody.
A myślałem ze mamy wieżyc komuś na słowo,zmieniłeś zdanie?
Bo ja nie...........

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Cytat z jacoleko który popierałem to tylko zdanie o temacie bezsensu,a nie o kupowaniu na słowo -nie wydzieliłem i powstało przeciwieństwo Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Jestem również za nagłaśnianiem takich informacji np. w nowym temacie, z podaniem nazwy sprzedawcy... w końcu jako forum dopuszczające możliwośc reklamowania się sprzedawców powinno uzyskać się również rzetelne informacje i opinie. Jesli ktoś ogłasza się i mówi nieprawdę to już jego problem że ktoś inny na to zareagował.  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości