• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [34L] B. brigittae

#1
Chciałbym pokazać Wam szkiełko z rybkami, które są u mnie najdłużej. Mam do nich wielki sentyment- ogólnie lubię małe rybki :-).


*Akwarium : 34L


* Filtracja :Kaskada HBL301

* Oświetlenie : 2 x żarówka energooszczędna 8W 2700K

* Ogrzewanie : 25W

* Podłoże : piasek zmieszany z ziemia kokosową, torf włóknisty 

* Dekoracje : korzenie

* Parametry wody :temperatura 24 stopnie, ph-6,5 kh-3 gh-4

* Nawożenie : brak

* Fauna: Boraras brigittae x11, Otocinclus negros x4

* Flora: nurzaniec, mikrozorium, pistia, rzęsa, wgłębka

Akwarium stoi już od jakiegoś czasu, ostatnio nastąpił restart związany z wymianą podłoża. Planuję dodać na taflę limnobium, ale coś nie mogę dostać. Pistia mi marnieje strasznie tutaj. Zachęcam do wyrażenia swojej opinii. pzdr
   
   

   
   
Bolilol forever!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Spoko śmietniczek dla Borarasków , fajne otosy Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Woda ma super kolorek, szczególnie jak akwarium oświetlane jest słońcem. Te pół godziny w ciągu słonecznego dnia zawsze spędzam przy nim. Cienie roślin, ryb- dla mnie osobiście rewelacja. Coś nie mogę zejść z pH niżej chyba delikatnie zacznę dawać torfiankę. Z chęcią wysłucham rad i sugestii. Parę słabych fotek Smile pzdr
   
   
   
   
Bolilol forever!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Cześć, trochę gęściej głównie u góry Smile Niedługo wymiana podłoża.
   
   
Bolilol forever!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Syfek Ci się nie podoba czy jest inny powód?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie mogę zejść z parametrami a jedynie piach może to powodować- chyba że się mylę...
Bolilol forever!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zależy od zawartości margla w piachu. Sam czysty piach jest chemicznie neutralny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jam prosty amator- nie mam pojęcia co to margl w piachu... mam już przygotowany piach po testach co mi nie zmienia parametrów. A na tym nie mogę zejść poniżej 7.2 pH i 8 kh
Bolilol forever!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Margiel.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Odkopuję temat.
Przymierzam się do zrobienia własnej małej "sadzawki" dla borarasków - głównie dlatego, że są tak nieśmiałe, że widuję je tylko przy karmieniu. Z Innesami jeszcze się jakoś dogadują, ale odkąd wpuściłam microdevario, boraras całe dnie siedzą szczelnie poutykane w limnofilach i rzadko wypływają. A są za piękne, żeby siedzieć po krzakach.
I teraz kwestia wielkości tego nowego baniaczka. Robię małe przemeblowanie, więc na tym etapie mogę jeszcze wszystko dostosować (oczywiście bez przesady, basenu do pokoju nie wstawię Wink ). Jaką wielkość akwarium dla tych nano-rybek sugerujecie? Planuję je zrobić "na torfie" z azjatyckimi roślinami, żeby było bardziej pod biotop Wink To byłoby nano jednogatunkowe, same boraras.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości