• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 300l

#1
Witam jestem tutaj nowy na forum i chciałbym was się poradzić do do obsady baniaka . 
Baniak był zalany 7 Maja 2013 godz. 22 Smile No i od tego czasu zacząłem działać pod koniec tamtego roku w moim baniaku miałem już 40 neonów innesa oraz 10 pielegniczek kakadu  , niestety przykrość się stała i odkąd kakadu zamieszkało w moim baniaku DOPADŁA OSPA. Jestem w 99% przekonany , że ospa przyszła z razem z kakadu , ponieważ babka z zoologicznego sprowadzała je nie wiadomo skąd . Ospa była w święta i nic praktycznie nie mogłem zrobić poza podniesieniem temp. oraz podmianie wody , później zacząłem terapie na produkcie Sera Costaforte.. Ale było już za , późno zrobiłem jeden cykl zgodnie z zaleceniami , ale choroba była tak groźna , że musiałem powtórzyć . No i jakiś tydzień temu zakończyłem leczenie , wrzuciłem do filtra węgiel aktywny (leży już tam jakieś 4 dni - wyciągnę przy podmianie wody ) 
I na stan dzisiejszy została mi tylko jedna pielegnica kakadu oraz 3 neony ;( Ale postanowiłem się nie poddawać i dążyć nadal do celu Wink 

Parametry zbiornika : 
Wymiary : 120 x 50 x 50 
Oświetlenie : 2 x 30 Wat - świetlówki 
Filtr : HW 303A ( a w nim na samym dole gąbki na środku keramzyt , a na górze ceramika . 
Grzałka : JBL 300 Wat 
I jakiś tam napowietrzacz . 
Aktualna temp w zbiorniku to 24 stopnie , obniżam do 22.

Parametry wody : 

pH 6-8 -> 7,2
pH 4,5 - 9 -> 7 
KH -> 4on 
GH - 6 on 

Martwi mnie trochę te pH ale nie wiem czy wierzyć testa , były zakupione ponad pół roku temu , testy firmy Zoolek.

Jakiś miesiąc temu sąsiad sprawdził mi wodę testami z walizki JBL i powiedział , że wszystko jest w porządku . 

Myślę , że wszystkie info podałem jeśli nie to proszę o napisanie czego nie podałem Wink 

Obsadę jaką chce mieć to : 
40 neonow innesa 
20 hokejówek 
20 kirysów panda 
5+3 p. kakadu 
1+1 p. skośnoprega 

No i teraz pytanie , czy dobrze dobrałem harem kakadu Smile 

Zdjęcia : 

http://pokazywarka.pl/cl42vs/
Pozdrawiam Wink 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nowy pomysł jednak na obsadę : 

40 Paracheirodon axelrodi
20 Thayeria boehlkei
20 Corydoras adolfoi
5+3 Apistogramma cacatuoides
6 Biotodoma Cupido

Co wy na to ? Smile 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Niby zbiornik niemały ale jednak te 120x50 cm jako dno to trochę według mnie za mało na połączenie tych dwóch pielęgniczek.
Nigdy nie miałem Biotodom ale czytałem na tym forum , że to dość "charakterne" rybcie więc zestawienie ich w tym zbiorniku z bandą Kakadu, które jak wiadomo do aniołków nie należą może zaowocować jakąś bitwąWink. Powinieneś chyba raczej z jednego gatunku zrezygnować.Darowałbym sobie też  Corydoras adolfoi, to bardziej kwaśne i miękkie wody od pozostałej ekipy. Zostawiłbym tylko jedną ławicę, według mnie lepiej prezentowałaby się Theayeria boehkli.
Moja propozycja (pewnie do poprawki ale zaryzykujęStres):

3+6 Apistogramma cacatuoides lub 6-8 Biotodoma Cupido
20 Theayeria boehkli                                            
20 Corydoras Paleatus lub Corydoras Julii  
                                             

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
hmm co do tej obsady to będzie pusto jak patrze , ale gadałem na pewnym forum z pewną osobą i powiedział , że takie zestawienie jak podałem będzie dobre , ale mogę się mylić , myślałem o takiej obsadzie jak pisałem czyli : 
40 Paracheirodon axelrodi
20 Thayeria boehlkei
20 Corydoras adolfoi
5+3 Apistogramma cacatuoides
6 Biotodoma Cupido


Hmm zobaczymy czekam na osobę która ma doświadczenie z taką obsada , jak chce mieć Big Grin 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Bez przesady z tymi ilościami dobrze radzą tutaj.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Powiem szczerze , że sam nie wiem co w tej sytuacji zrobić w baniaku jest aktualnie 25 neonów innesa oraz 1 kakadu co mi zostało .. 
Zależy mi na tym aby mieć te kakadu i biadomy , hmm .. 
Może ma ktoś z was doświadczenie i miał te rybki razem ?Wink 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(14-02-2014, 16:22 PM)Seba111 napisał(a): Powiem szczerze , że sam nie wiem co w tej sytuacji zrobić w baniaku jest aktualnie 25 neonów innesa oraz 1 kakadu co mi zostało .. 
Zależy mi na tym aby mieć te kakadu i biadomy , hmm .. 
Może ma ktoś z was doświadczenie i miał te rybki razem ?Wink 
Hmm,,  za duzo ! jak Ty chcesz pomiescic 6 biotek po 12 cm kazda oraz 8 kakadu ? W dnie 120x50  nawet nieporuszam miejsce wystepowania czy wymogow co do wody .....
zdecyduj sie na 1 gat. Akwarium ma byc puste a nie zupa rybna Wink
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Uwierz mi, że nie będzie pusto, jeśli zdecydujesz są się na ten zestaw, który Ci zaproponowałem to zaobserwujesz naturalne zachowanie tych ryb, które w przerobionym zbiorniku nie ma możliwości obserwacji fajnych zachowań :-D 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Chce pozostać przy tych neonach Wink 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Bo mam już te 25 neonów i 1 kakadu co z wcześniejszego mi zostało i neony chce zostawić na pewno .. I teraz pytanie co się lepiej prezentuje kakadu czy biotodoma ? Smile 
Proszę was o pomoc , bo nie ukrywam ale napaliłem się na tą obsadę co podałem i teraz mam mętlik w głowie ;/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości