• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca acuticeps

#61
(25-01-2021, 20:46 PM)piotrK napisał(a): No to potwierdza że to jedne z najmniejszych Satanoperek, a wielkość tarlaków jest niesamowita w porównaniu do pozostałymi dwoma plamistymi gatunkami.

Jaki jest ich maksymalny rozmiar? Przekraczają 20cm?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Witam, dorosłe powinny osiągnąć 20 cm ale nie widziałem tak dużych okazów. U mnie z biegiem czasu zawsze pojawiały się jakieś problemy z dorosłymi. Na początku ( rok - półtora) wszystko było ok a później w kilka miesięcy zostawałem z jedną sztuką. Teraz było tak samo. Pomimo tareł i ogólnie dobrego wyglądu, nagle  wszystkie dorosłe szt. po kolei przestawały pobierać pokarm i zostałem z jednym samcem. Teraz na szczęście mam 5 szt. młodych i jako, że są już prawie dojzałe ( 10 - 15 cm) czekam czy coś nie wykombinują... Pokolenie F1 nie jest tak płochliwe i pobiera większą pulę pokarmów, z suchymi włącznie.  Widok całej gromady młodych S.acuticeps  jest niesamowity i zazdroszczę Macraei..Smile  Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Niesamowite jak bardzo zmienia się ubarwienie S. acuticeps podczas opieki nad potomstwemMysl

   

   

   

   
[-] Post Macraei otrzymał 2 Lubię to od:
  • galimedes, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Dawno nie pokazywałem swoich młodych Satanoperca acuticeps F1, a powoli jest już na co popatrzeć [Obrazek: oczko.gif]
                   
[-] Post Macraei otrzymał 8 Lubię to od:
  • adams2121, filas, galimedes, Goran, mimo12, Papja, piotrK, Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
No zdecydowanie. Jakiej już są wielkości? Tak jak pisał Galimedes, ty o tych plamistych szatankach to mógłbyś już solidny artykulik skrobnąć do ezinu Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
(05-11-2021, 11:25 AM)piotrK napisał(a): No zdecydowanie. Jakiej już są wielkości? Tak jak pisał Galimedes, ty o tych plamistych szatankach to mógłbyś już solidny artykulik skrobnąć do ezinu Smile

Faktycznie materiału się trochę nazbierało..., ale żeby napisać konkretny artykuł potrzeba sporo wolnego czasu, na którego brak pernamentnie cierpię Wink Pod takim tworem pisanym na szybko się nie podpiszę J_oko Więc może kiedyś jak nareszcie się trochę z czasem odrobię to może uda się coś napisać, na razie nie ma na to szans niestety.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Podrostki F1 z dnia na dzień pięknieją ..., już dorównują  kolorystyką dzikim rodzicom, a ewidentnie to jeszcze nie koniec ich możliwości Wink

                       
[-] Post Macraei otrzymał 7 Lubię to od:
  • adams2121, daanielsu, Darek, kszyszek, Papja, piotrK, Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Kilka aktualnych fotek moich S. acuticeps Rio Tapajos F1Wink                    
[-] Post Macraei otrzymał 7 Lubię to od:
  • Darek, galimedes, mimo12, Papja, piotrK, Ruki, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
[align=start]Niesamowite jest to, jak ogromna różnica w intensywności ubarwienia może pojawić się pomiędzy rybami dzikimi a pokoleniem F1  [Obrazek: szok.gif] Na zdjęciach Satanoperca acuticeps F1 - osobnik z mojej hodowli oraz para dzikich ..., dla mnie różnica jest ogromna [Obrazek: oczko.gif]

        [/align]
[-] Post Macraei otrzymał 4 Lubię to od:
  • Darek, Papja, Ruki, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Faktycznie różnice w ubarwieniu są duże. Ciekawi mnie czy są one stale zauważalne czy tylko chwilowo? Czy takie różnice mogą być spowodowane warunkami-parametrami w zbiorniku (zbiornik naturalny i akwarium)? Pytam ponieważ zastanawia mnie czy nie jest tak, ponieważ ryby wf odczuwają zmianę warunków a te które wyklują się w sztucznym zbiorniku już nie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości