• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca acuticeps

#21
(20-02-2014, 14:46 PM)maskotus napisał(a): Piękne. Czy wszystkie satany mają brzuchy jakby połknęły deskę? :> 

Nie wszystkie, moje mają piekne okrągłe. Macie je od niedawna, i obaj mieliscie juz podrośnięte sztuki z zapadniętymi brzuchami. Teraz muszą dojść do siebie i trochę musicie je podtuczyć. To spore rybska i w dalszym ciągu rrosną, a potrafią tez podjesc. Ale takie brzuchy na dłuższą metę mnie by zaniepokoiły.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Nie przesadzajcie, te ryby naturalnie mają płaski brzuch- taka ich budowa anatomiczna. Zaokrąglony powinny mieć tylko przed tarłem(samice) lub tuż po jedzeniu.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
No właśnie na wielu zdjęciach w necie ten gatunek ma bardzo spłaszczony brzuch , apetyt mają jak cholera , żadnych objawów niepokojących i z dnia na dzień są coraz piękniejsze - myślę , że idzie w dobrym kierunku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
To są bardziej filtratory, a nie kopacze, one nigdy nie najedzą się tak jak demony, czy jurupari Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Porównajcie sobie zdjęcia S. acuticeps Wnorusa i Galimedesa, która ryba według Was wygląda lepiej?
I satany Wnorusa i Maskotusa na początku wyglądały jak banany więc nie ma o czym mówić. Teraz jest lepiej ale jeszcze im brakuje, to nie są naturalnie płaskie brzuchy a raczej zapadnięte.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Jak dla mnie zdrowiej wygląda ryba z płaskim brzuchem niż z wypukłym. Wink Obecnie ryby Wnorusa mają normalne brzuchy, wystarczy porównać ryby z pierwszych postów z tymi obecnie.
Płaski brzuch oznacza tyle co że brak jest tłuszczu na flakach, czyli ryba nie jest otłuszczona. Nawet lekko wklęsły brzuch nie musi budzić obaw. Ryby w akwariach i tak dostają za dużo kalorii względem ilości(a raczej braku) ruchu.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(21-02-2014, 00:07 AM)Ruki napisał(a): Jak dla mnie zdrowiej wygląda ryba z płaskim brzuchem niż z wypukłym. Wink

Płaski nie równa się wklęsły. U Wnorusowych ewidentnie jeszcze widać "spiczasty" tyłek, co oznacza ze brzuch jest wklęsły. Jak dla mnie nie wygląda to zdrowiej. Jest poprawa, wiec nalezy przypuszczać , ze ryby są zdrowe, a pewnie były tylko niedożywione. Więc ich wygląd jeszcze się zmieni - na lepsze Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Witam, jeżeli chodzi o moje S.acuticeps to zdjęcie przedstawia młodą rybę (ok. 7cm) . U tak młodych ryb, grube brzuchy swiadczą tylko o tym ,że są dobrze najedzone... Powiem więcej, młode ryby nie powinny pływać z płaskimi brzuchami - zrobiłem juz kiedyś ten błąd i niepozwalałem moim rybom na pełne najadanie się...Efekt był taki , że nigdy nie wyrosły na tak okazałe osobniki jak ich koledzy, którzy byly krmieni obficie na etapie dorastania ( pozniej oczywiscie trzeba trochę przystopować z pokarmem  - lub zamienić go na mniej kaloryczny a bardziej wypełniający ( żywe rozwielitki...itp..)
 Omawiane w tym poscie S.acuticeps do dorosłe , zdrowe sztuki (widziałem na żywo Smile ) Trochę wychudzone ale dojdą do siebie... Brzuchy u zdrowych satanoperek raczej nie powinny być zapadnięte...wówczas świadczyć to może o niewłaściwej diecie (brak zieleniny..itp) . Jednak najważniejsze jest aby ryba "nabrała masy" co najbardziej widać na grzbiecie (jest wychudzony) - kilka tygodni urozmaiconej diety a wszysko będzie ok....
 Trzymaj je zdrowo i pamiętaj że Newman rozmnożył je jak samica nie miała jeszcze 10 cm.... Więc twoje na pewno też już mogą podchodzić do tarła..Smile Powodzenia...!
  
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Satanki rosną , zdrowe jeszcze 2 lekko chudsze reszta nabiera ''ciała'' Smile

   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Satany nareszcie swobodnie pomykają po całym zbiorniku . Teraz tylko odsprzedać abaliosy i spróbować je wytrzeć Smile

   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości