• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca acuticeps

#1
Dorzucamy kolejny gatunek satanka do tego działu - ryby drugi dzień w zbiorniku Smile
   
   
   
   
   
i kaczorek Smile
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
No i bardzo ładnie. Jakiej wielkości są? Liczę na częste relacje z zachowań tych piękności. 
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Sataniaki mają ok 13-14cm Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To już nie maluchy. Masz już podejżenia co do płci?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie miałem jeszcze specjalnie czasu żeby je poobserwować , wyjdzie w praniu Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To, żeś teraz poszalał piękne szatany !!! od Arsika ? Ciekawa jak dadzą sobie radę z  Geophagus abalios bo raczej to takie cielaczki Wink 
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jeszcze trzeba im dac troche czasu, widać, że szaraczki jescze. No i podkarmić trzeba bo brzuchy zapadnięte, miejmy nadzieję, że to tylko stresowe zagłodzenie. Ale fajnie, że i ten gatunek u nas gości Smile Może przy nich zostaniesz trochę dłużej Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tak , od Arsika Smile . Szatany jak na tak krótki czas nie są specjalnie nieśmiałe , na luzie sobie żerują dały sobie strzelić parę fotek Smile.Przepychanek od samego początku nie było a w tym czasie przecięż abaliosy na przemian inkubują jajca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Widzę, że się dobrze przyjęły to mnie cieszy ;-)
Jak ja je obserwowałem wcześniej to pomimo trudności udało mi się wypatrzeć samce i samice.
Co do brzuchów to jak tylko Wnorus powiedział, że je bierze nie dawałem im nic do jedzenia. Tak duże ryby trzeba dość ostrożnie transportować i o tym, że 1 ryba -1 worek to nawet nie ma co pisać. Ale to jak ryby zniosły podróż niech już Robert napisze ;-)
IMO przepychanek nie będzie, bo te ryby uciekną itp i ustąpią pola dla swoich prześladowców. Chyba, ze ktoś je wkurzy i się zachowają inaczej? Tego nie wiem. U mnie poprzednie S. acuticeps dały się zdominować 2x mniejszej jednej A. heckeli!
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Witam, więc to Ty zwinąłeś te rybki od Arsika... miałem nadzieję że nikt ich nie kupi i Artur będzie je trzymał przez rok, potem zapomni a nstępnie zjawię się ja i kupie je od niego po bardzo korzystnej cenie..SmileWinkSmile

Ale tak naprawdę to b. ładne okazy trafiły się mu tym razem... Moje gdy je dostałem były trzy razy mniejsze i cienkie jak żyletki. Ale mimo to udało mi się je doprowadzić do stanu jak na zdjęciu...

Powodzenia w hodowli!!! i napisz w jakiej wodzie je trzymasz.....

   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości