• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Co dajecie jeść.

#1
Witam wszystkich.
Mam prośbę czy moglibyście napisać mi konkretnie nazwy karm suchych i mrożonych które podajecie swoim pielęgnicom i częstotliwość ich podawania. nie mam zbyt dużego doświadczenia a nie chciałbym bez sensownie wydawać kasy na kiepski pokarm. A znaleźć konkretne informacje jest ciężko bo ciągle trafiam na te wszystkie posty na temat "ochotka dobra, ochotka zła".Undecided

Z góry dziękuje za informacje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Po pierwsze zależy jakim pielęgnicom ... dużym czy mniejszym.
Po drugie ile masz tych pielęgnic ... 
Po trzecie ja daję takie pokarmy jak 
- Mrożonki : artemia , rozwielitka , larwy komara , oczlik , kryl , szklarka ...
- Suche ; Naturefood - Artemia ; cichlids S ; Tropical soft line ;
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Musisz bardziej sprecyzowac pytanie - o jakie konkretnie ryby chodzi. Czy beda to pielegniczki, pielegnice z Ameryki Poludniowej czy Centralnej a moze z Afryki... Dla kazdego z tych kontynentow producenci karm suchych wypuszczaja dedykowana linie pokarmow. Kolejna sprawa jest wiedza czy dany gatunek jest mieso, roslino czy wszystkozerny. Jesli chodzi o konkretnych producentow to uzywam Naturefood i O.S.I (w fazie testow) do tego mrozonki solowiec, wodzien (szklarka) i czasami wrotka. Z zywych pokarmow wodzien i wazonkowiec i ochotka. Z innych pokarmow kiryski uwielbiaja Vitabin z Tropicala.
Moja obsada to pielegniczki, kasacze i kiryski - karmienie 2 razy dziennie (jak nie zapomne dac im rano !) naprzemian suche/mrozonka lub zywy i jeden dzien glodowka, chociaz zdaza sie ze nie jedza trzy dni
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jeżeli trzymasz pielęgniczki to pomyśl o dokarmianiu, nawet dorosłych osobników, żywą artemią. Super wybarwia i jest zjadana ze smakiem przez wszystkie apisto, nawet te największe Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jak narazie mam 4 red head tapajos, poszukuje kilku winnemilleri, kilka ellioti i miodowych. akwarium założyłem kilka tygodni temu i obsada jeszcze nie jest pewna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Pamietaj o poskladaniu obsady pasujacej do siebie pod wzgledem parametrow wody, ale tez wez pod uwage agresje poszczegolnych gatunkow zeby jedne nie terroryzowaly innych - to wszystko zaowocuje lepszym samopoczuciem i kondycja ryb. O tym wszystkim mozesz poczytac na naszym forum w poszczegolnych dzialachSmile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(07-04-2017, 07:52 AM)Qbek napisał(a): Pamietaj o poskladaniu obsady pasujacej do siebie pod wzgledem parametrow wody, ale tez wez pod uwage agresje poszczegolnych gatunkow zeby jedne nie terroryzowaly innych - to wszystko zaowocuje lepszym samopoczuciem i kondycja ryb. O tym wszystkim mozesz poczytac na naszym forum w poszczegolnych dzialachSmile

Dokładnie. Ziemiojady które posiadasz wymagają innych parametrów niż miodowe i eliotki. Wracając do tematu żywienia to ja posiadam ziemiojady,skalary, amatitlania (myrnae,nanolutea)i żyworódki. Karmie je 2 razy dziennie naprzemiennie mrozonkami (solowiec,szklarka) oraz suchym (płatki i granulaty). Są to npConfusedpirulina super forte,cichlid gran,cichlid gold staple,america super line itp. Musisz sam sprawdzić co twoim rybom zasmakuje ale nie powinny być wybredne. Pamiętać należy o dniu lub dwóch  dniach w tygodniu głodówki, która jest samym zdrowiem dla ryb i lekarstwem na ich ewentualne wybrzydzanie:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzieki za informacje i faktycznie poczytam ktore maja takie same wymagania
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Karmienie poniedzialek- sroda- piatek. Dzis akurat tilapia, poza tym malze, styna, krewety, kalmary, mrozony "zywiec", zarcie od czasu do czasu moczone w witaminach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wyszczuplałeś
Póki co karmie codziennie chyba że jesteśmy poza domem to wtedy post. Ogólnie wszelkiego rodzaju mrożone mięso z wody.
Tilapia, krewetka, nototenia, szprotka itp dla dużych. Małe i młode ryby to kryl, wodzień, ochotka sięgam im drobno tez karmę większych ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości