• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zmiękczacz wody

#31
Mam takie samo zdanie co do wykorzystania wody kranowej po „żywicy – zmiękczaczu” w celach spożywczych. Natomiast nie jeśli jest odpowiednio dopasowany cały system uzdatniania oparty na żywicach. Tak

Dopasowanie żywic jonowymiennych do lokalnej wody i jej późniejsze wykorzystanie jest właśnie kluczowe z punktu widzenia sensu jej stosowania. Moim zdaniem to na tyle złożone zagadnienie, że powinien się tym zająć „wodny” chemik - biolog specjalizujący się w tej materii. Zła woda wymaga całego zestawu urządzeń uzdatniających. Budowa takiej instalacji i dalsze jej użytkowanie kosztuje. Stąd moje pytanie czy nie lepiej żywice wywalić, jeśli zostały dobrane i zamontowane przez nomen omen akwarystę. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Jakiś czas temu pojawił się nowy sprzęt i jest okazja pozbycia się skrzynki i worków z solą z garażu. Testował ktoś może? Jak z przydatnością do akwarystyki?

http://www.wigo.pl/oferta/oferta-dla-dom...i-domowych
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Do akwarystyki to pożytek żaden ale ja myślę o zastosowaniu tego na wejściu wody do domu żeby wyeliminować kamień w AGD i łazience . Do akwarium osmoza pół na pół z kranowką po prefiltrach. Plus taki ze nie masz slonej wody i kamienia . Minus ze bez osmozy się nie obejdzie. Nie wiem tylko jak membrana zareaguje na taką postać wapnia.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Właśnie o to chodzi. Mam "standardowy" odkamieniacz na wejściu (w garażu), a przed nim kranik z podpiętym filtrem RO (z którego biorę też czystą kranówę) do akwarium.
Dlatego 2 pytania odnośnie nowego rozwiązaniaSmile
- czy sprawdził ktoś pod kątem użytkowym w domu
- jakie właściwości ma taka woda do zastosowania w akwarystyce
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Wygląda jak jakiś magiczny magnetyzer Wink
Z powodu zbyt dużej ilości żelaza w wodzie zrobiłem w domu instalacje filtrująca (tzn nie zrobiłem a zamówiłem). Woda ze studni.

Obecnie woda mięciutka i pachnąca Wink ale za to dwa baniaki po 120l że złożem + płukanie co 10 dni, przez co około 500l idzie w ogród.

[Obrazek: 3e087f9de460d3740c8d0538faaafda0.jpg]

@tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
A w jaki sposób masz zmiekczaną wodę?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Chyba to kwestia zastosowanych wkładów, chociaz sama woda w studni była już dość miękka.

@tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości