• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Girardinus metallicus

#1
Jako że nie było jeszcze o Żyrardynce matalicznej to zacznę.
Rybki te trzymam od niedawna bo tak od czerca/lipca 2013. W tym czase dochowałem ię 4 miotów (1-4, 2-6, 3-10, 4-15) choć przyznam że są one nieliczne.
Z pary którą widać na zdjęciu dochowałem się dwóch pokoleń ale idzie trzecie (około 22 lutego).
Niestety większość młodych jakie się rodzą to samczyki. Z tych 4 miotów mam
Samicy i samca nie oddzielam od małych ponieważ nigdy nie zauważyłem aby dorosłe ryby atakowały potomstwo.
Młode przychodzą na świat co jakieś 6 do 7 tygodni i są dość duże.tylko 3 samiczki a reszta to samce.
Obecnie wstawiłem grzałkę i podniosłem temperaturę (temp 26) bo dotychczas akwarium było nieogrzewane (temp 22-24). Zobaczymy może to coś da.
Na zdjęciach widać mamę, tatę i około 15 pociech które za tydzień zostaną odłowione do większego zbiornika gdzie pływają ich bracia i siostry oraz kuzyni.


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Oczy <3.

Piękna rybka Smile.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ostatnio się po nie spóźniłem gdy byłem w NRD Wink
Ale będzie na nie czas.

Piękne są, Pleyu, wiesz ocb Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie wiem czy u żyrardynek podobnie jak u mieczyków nie występuje przemiana z samicy w samca (późne samce). Kupiłem naprawdę duże samice trzy sztuki (miały plamki ciążowe jak to bywa u samic) za którymi ganiały samce ale po jakimś miesiącu okazało się że dostają czarne podgardla i formuje im się gonopadium. Z tych trzech samic pozostała ta jedna którą widać na zdjęciu.

Mam nadzieję że doczekam się samic w większej ilości (wtedy pomyślimy nad rozprowadzeniem).
Dość zabawnie wygląda gromada około ośmiu samców ganiających za jedną samicą (to w ogólnym). Na szczęście mam tam dużo roślin i samice mają się gdzie chować przed natrętami.
Fajnie wyglądają zaloty samców.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Gonopodium Wink i zmniejsz czcionke Wink
Postaram się je zdobyć, bo są w stałej ofercie w Niemczech
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
W razie co to ode mnie je dostaniesz tak na wiosnę (jeszcze dogadamy). Zobaczymy co wyjdzie z podrostków Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Edytuj posty i zmniejsz czcionke, popraw na "gonopodium"

Tak Jacku, to wymienimy geny, bo będe już miał swoje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Coś czuję że jutro pojawią się maluch. Choć to dopiero 5 tydzień ale realny termin. Możliwe że to przez podniesienie temp.
Samica się chowa i dostała takie "obrzmienie" przy płetwie odbytowej. Samca też przegania od siebie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja na przyszły tydzień mogę mieć swoje NRD-owskie geny, wszystko wyjdzie po weekendzie. Plus troche innych gatunków Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(07-02-2014, 00:57 AM)Killifish napisał(a): Ja na przyszły tydzień mogę mieć swoje NRD-owskie geny, wszystko wyjdzie po weekendzie. Plus troche innych gatunków Tongue
Będzie cieplej będziem mieniać Smile
A z żyworódek coś konkretnie czy insze Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości