• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgniczka do 200l akwarium

#1
Mam 200l akwarium, wymiary 100x40x50.
Jest dość gęsto obsadzone różnymi roślinkami, głównie echinodorusami, m.in. Hart, Aflame, Marble Queen i Latifolius. Oprócz tego kilka kabomb i kryptokoryn oraz nurzaniec i parę innych roślin. Ogólnie spora mieszanka. Może z czasem pójdę bardziej w biotop jeżeli chodzi o rośliny, ale na razie jest jak jest, nie wyrzucę roślin, a raczej nie mam komu oddać. 
W akwarium pływają już neony inessa w liczbie około 30 osobników, po 3 z każdego rodzaju kiryski ( sterby i pstre ) oraz kilka otosków. Zamierzam do tego dokupić gwóźdź programu, czyli jakieś pielęgnice. Myślałem nad kakadu, bo bardzo mi się podobają, ale czy pasowały by do obsady. Nie chciałbym zrezygnować z pomysłu ich kupna, ale mam co do nich jeszcze jedno pytanko. Mianowicie: czy, aby się rozmnażać potrzebują one piachu jako podłoże całego akwarium, bo ja na ten przykład mam go tylko po bokach i z przodu zbiornika. Z poprzedniego został mi żwir i nie chciałem się go pozbywać. Jest to żwir kwarcowy 1-2 m. Co jeszcze byłoby im potrzebne do życia w zbiorniku, i czy mogę liczyć na to, żeby się rozmnożyły?
Parametry wody wynoszą aktualnie:
pH 7,5
gh 15
kh 8
Ale szykuję już torfiankę, moja prowizoryczna armatka aktualnie pracuje. Powrzucałem również trochę liści. Wysyłam zdjęcia zbiornika i proszę o rady. Smile 
P.S. Kamienie na korzeniu są po to, aby tonął. Z czasem je wyjmę, kiedy tylko ów korzeń raczy zatonąć.             
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Najpierw zejdź z parametrami przynajmniej do ph 6
Zdecyduj się na kirysy w ilości 6-10 sztuk, chociaż mało tu miejsca na nie.
Piasek ogólnie potrzebny pielęgniczkom, nie tylko do tarła, a do dobrego samopoczucia ryb. 
Proponuję więc większą część żwiru wymienić na piach, tam gdzie są korzenie roślin zostaw go tylko trochę i przysyp go dużą ilością piachu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(01-02-2014, 12:39 PM)Zelus525 napisał(a): Najpierw zejdź z parametrami przynajmniej do ph 6
Zdecyduj się na kirysy w ilości 6-10 sztuk, chociaż mało tu miejsca na nie.
Piasek ogólnie potrzebny pielęgniczkom, nie tylko do tarła, a do dobrego samopoczucia ryb. 
Proponuję więc większą część żwiru wymienić na piach, tam gdzie są korzenie roślin zostaw go tylko trochę i przysyp go dużą ilością piachu.

Jeśli chodzi o parametry wody to już powoli schodzę... Smile 
A z czasam pewnie i ten piach wymienię, choć to nie będzie łatwe. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości