Odpowiedz 
Akwarium ze stałą podmianą wody
05-11-2017, 17:52 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2017 17:53 PM przez tuptuś.)
Pompa z wlacznikiem plywakowym do baniaka odplywowego.
Pompa i zawór na wejściu podłącz razem do zasilania wiec jedno nie będzie działać bez drugiego.
Ale najlepiej wyprowadzić wodę do kanału lub ogródka.

250tka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2017, 21:27 PM
RE: Akwarium ze stałą podmianą wody
(05-11-2017 17:46 PM)mikonw napisał(a):  A nie możesz dać odpływu od razu do kanalizacji bez tego dodatkowego zbiornika i pompy?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie bardzo, bo musiał bym zastosować rurkę pcv która będzie widoczna( chyba musi być zachowany spadek by woda odpływała) a jeśli zastosuję pompę to mogę dać w miarę cienki wąż który ukryje w listwie przypodłogowej no i spadek nie będzie konieczny.

Tuptuś, a mógłbyś mi to jakoś rozrysować? Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o takie sprawyZawstydzony
12-11-2017, 22:35 PM
A powiedzcie w takim razie czy jest jakaś zależność między stałą podmianą wody a jej parowaniem?
Bo tak się zastanawiam, teraz u mnie jako że mam baniak odkryty paruje ok 5l wody na trzy dni ,tyle dolewam RO by utrzymać stały poziom wody w baniaku. Teraz załóżmy ,że mam stałą podmianę i nie muszę dolewać tego co odparuje bo woda płynie nieprzerwanie z kranu i na bieżąco uzupełnia ubytki. Czy to w dłuższej perspektywie nie spowoduje zasolenia wody w akwarium? Bo mnie od zawsze uczono iż paruje czyste H2O i aby utrzymać stałe parametry należy dolewać wody z RO w ilosci takiej jaka odparowała.
13-11-2017, 00:41 AM
Będzie to zwiększać zawartość soli w wodzie. Kumulować się będzie powoli, ale jednak. Chyba że masz sporo roślin, to część substancji na pewno zużyją, ale ile? Nie wiem.
13-11-2017, 21:19 PM
Wystarczy raz na jakiś czas zrobić podmianke na RO.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

S. discus, H. rhodostomus, C. panda, C. similis, A. panduro, P. innesi, T. maculipinnis, R. octofasciata, D. choprae, S. balteata,  S. ornatus, C. regani, Agamyxis sp, H. Columbianus, C. travancoricus, H. elachys
13-11-2017, 21:23 PM
Czyli wychodzi na to,że stała podmiana wody tak naprawdę nie jest taka dobra... Przy moim baniaku w ciągu roku wyparowuje objętość wody całego akwarium, więc te substancje wcale nie tak wolno będą się gromadzić.
13-11-2017, 23:46 PM
Ale to nie ma być "stałe uzupełnianie", tylko stała podmiana. Nadmiar soli (ale i białek, hormonów, bakterii itd) będzie usuwany stałą podmianą. Zresztą przy takich systemach podmiana "litrażowa" często wynosi 100% tygodniowo. Przeliczeniowa jest oczywiscie mniejsza, bo przez mieszania "wylewasz" część "czystej" wody. IMHO właśnie ten system ma zmniejszyć zmianę stężenia.
pzd
P.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-11-2017, 23:57 PM
Stała dolewka= wyrównywanie parowania,
Stała podmiana= wyrównywanie parowania + trochę więcej Wink

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 24 gatunków ryb, z czego pielęgnic 12

pozdrawiam, Łukasz
14-11-2017, 21:20 PM
To teraz już zgłupiałem. Bo jeśli mam przewiercać się przez ścianę rok po remoncie i wmawiać żonie,że to nie ważne bo dzięki temu będe miał więcej czasu dla niej i dla córki,to chciałbym mieć pewność że to faktycznie działaWink  Może jeszcze ktoś się wypowie, kto ma taką stałą podmianę i sprawdza regularnie jej parametry?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe