• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium ze stałą podmianą wody

#61
Pompa z wlacznikiem plywakowym do baniaka odplywowego.
Pompa i zawór na wejściu podłącz razem do zasilania wiec jedno nie będzie działać bez drugiego.
Ale najlepiej wyprowadzić wodę do kanału lub ogródka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
(05-11-2017, 17:46 PM)mikonw napisał(a): A nie możesz dać odpływu od razu do kanalizacji bez tego dodatkowego zbiornika i pompy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie bardzo, bo musiał bym zastosować rurkę pcv która będzie widoczna( chyba musi być zachowany spadek by woda odpływała) a jeśli zastosuję pompę to mogę dać w miarę cienki wąż który ukryje w listwie przypodłogowej no i spadek nie będzie konieczny.

Tuptuś, a mógłbyś mi to jakoś rozrysować? Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o takie sprawyZawstydzony
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
A powiedzcie w takim razie czy jest jakaś zależność między stałą podmianą wody a jej parowaniem?
Bo tak się zastanawiam, teraz u mnie jako że mam baniak odkryty paruje ok 5l wody na trzy dni ,tyle dolewam RO by utrzymać stały poziom wody w baniaku. Teraz załóżmy ,że mam stałą podmianę i nie muszę dolewać tego co odparuje bo woda płynie nieprzerwanie z kranu i na bieżąco uzupełnia ubytki. Czy to w dłuższej perspektywie nie spowoduje zasolenia wody w akwarium? Bo mnie od zawsze uczono iż paruje czyste H2O i aby utrzymać stałe parametry należy dolewać wody z RO w ilosci takiej jaka odparowała.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Będzie to zwiększać zawartość soli w wodzie. Kumulować się będzie powoli, ale jednak. Chyba że masz sporo roślin, to część substancji na pewno zużyją, ale ile? Nie wiem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Wystarczy raz na jakiś czas zrobić podmianke na RO.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Czyli wychodzi na to,że stała podmiana wody tak naprawdę nie jest taka dobra... Przy moim baniaku w ciągu roku wyparowuje objętość wody całego akwarium, więc te substancje wcale nie tak wolno będą się gromadzić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Ale to nie ma być "stałe uzupełnianie", tylko stała podmiana. Nadmiar soli (ale i białek, hormonów, bakterii itd) będzie usuwany stałą podmianą. Zresztą przy takich systemach podmiana "litrażowa" często wynosi 100% tygodniowo. Przeliczeniowa jest oczywiscie mniejsza, bo przez mieszania "wylewasz" część "czystej" wody. IMHO właśnie ten system ma zmniejszyć zmianę stężenia.
pzd
P.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Stała dolewka= wyrównywanie parowania,
Stała podmiana= wyrównywanie parowania + trochę więcej Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
To teraz już zgłupiałem. Bo jeśli mam przewiercać się przez ścianę rok po remoncie i wmawiać żonie,że to nie ważne bo dzięki temu będe miał więcej czasu dla niej i dla córki,to chciałbym mieć pewność że to faktycznie działaWink  Może jeszcze ktoś się wypowie, kto ma taką stałą podmianę i sprawdza regularnie jej parametry?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości