• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium ze stałą podmianą wody

#41
Muszę coś takiego wymyślić do przelania RO.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Robię dwa warianty: "arsikowy" i normalny, z przelewem w bocznej szybie, zatem 2 otwory.
Dam znać co i jak,bo chce wybrać najlepszy wariant.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
 Ostatni weekend był chyba dziesiątym w ciągu roku w którym musiałem wynosić wszystko z pom. gospodarczego bo RO się przelało.....SmileSmile Ale jestem coraz bliżej systemu w którym nadmiar wody będzie kierowany do szamba.... Teraz jest to metoda, "będę rano pamiętał aby wyłączyć czy nie."..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
(03-02-2014, 18:33 PM)galimedes napisał(a):  Ostatni weekend był chyba dziesiątym w ciągu roku w którym musiałem wynosić wszystko z pom. gospodarczego bo RO się przelało.....SmileSmile Ale jestem coraz bliżej systemu w którym nadmiar wody będzie kierowany do szamba.... Teraz jest to metoda, "będę rano pamiętał aby wyłączyć czy nie."..Smile

:-) tez tak miałem kiedyś. 
Może zastosuj na razie taki prosty "czujnik wody zalania" np z allegro za 28,90 , a docelowo elektrozawór pralkowy podłączony do programatora albo lepiej wyłącznika poziomu.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Novi prosiłem żebyś mi to wszystko wyjaśnił u siebie w wątku Tongue Co to jest wyłącznik poziomu?
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
ja jestem ciemny w takich sprawach ale czy nie można byłoby zrobić przelotu w sumpie, do niego coś w rodzaju kranika sterownik nawadniający, ustawić na metodę kropelkową i spływ nim do kanalizy? Woda do akwarium szła by poprzez kran, na nim tak samo sterownik i ustawić to wszystko na taki sam przepływ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
(04-02-2014, 12:12 PM)mfryga napisał(a): ja jestem ciemny w takich sprawach ale czy nie można byłoby zrobić przelotu w sumpie, do niego coś w rodzaju kranika sterownik nawadniający, ustawić na metodę kropelkową i spływ nim do kanalizy? Woda do akwarium szła by poprzez kran, na nim tak samo sterownik i ustawić to wszystko na taki sam przepływ?
 
Ale w akwarium Killiego nie ma sumpa. Sterowniki moim zdaniem niepotrzebnie zwiększają koszty, a ustawienie 2 szt. na idealnie taki sam przepływ może być w praktyce niemożliwe.
P.S. Podmiana automatyczna w akwarium z sumpem to zupełnie inna para kaloszy. Zestaw akwa+sump jak jest dobrze policzony jest całkowicie bezpieczny jeśli chodzi o zalanie. Po dołożeniu aut. dolewki mogą dziać się cyrki jak jakiś sterownik rypnie
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Dlatego automatyczna dolewka ma być grawitacyjna, a czujnik jeżeli już to jako wyłącznik awaryjny gdy nie zadziała ten pierwszy Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
kurcze u siebie chcę zrobić sump w akwarium i to będzie moje pierwsze zetknięcie z sump, bo nawet tego na oczy nie widziałem Sad. Trochę się tego boję ale co tam Wink. Zastanawia mnie tylko jak zrobić by sump pobierał jednak akwarium nie tylko z powierzchni. Kiedyś czytałem, że jeden kolega zrobił taką "ściankę" przez kominem w odległości 1 cm od ściany komina i w niej na różnym poziomie otwory, z tym, że wysokość tej ścianki była wyższa od komina. Podobno działa. Sam to chcę sprawdzić. Co do podmiany to sam nie wiem jak to zrobić, by nie latać z wiaderkami przy 1100 litrach wody, bo już kiedyś latałem i powiedziałem, że nigdy więcej. Ja jednak jak nie zobaczę niektórych rzeczy to jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, to o czym się tu pisze.

cholera Wink teraz dopiero przeczytałem to co napisałem Sad ...ale składnia. Tak to jest jak się za szybko pisze. Wybaczcie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Mfryga masz gdzieś tego jakieś foty czy coś?
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości