• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [S]Biotodoma wavrini+Satanoperca pappaterra

#1
Witam....stalo się....podjąłem strategiczną decyzję. Część mojej dotychczasowej obsady będzie musiało znaleść nowego opiekuna. Długo biłem się z myślami ponieważ wszystkie te ryby wychowywałem od wczesnej młodości... ale z powodu braku miejsca muszę przerzedzić obsadę.
Mam do sprzedania/oddania w dobre ręce dwa gatunki:

Biotodoma wavrini - stadko 6 szt. Cena...150 zł za całość.
Satanoperca pappaterra - 2 szt.( najprawdopodobniej para) - 100zł

Biotodomy są już dorosłe  - mają ok. 4 lat( ok. 14 cm)  Nie wiem czy są tam obie płcie - adorują/przeganiają się wszystkie egzęplarze. Jedna tylko uwaga - jedna z nich przeszła trudny okres w młodości i teraz jej płetwy nie wykształciły się w pełni. Druga natomiast ma na głowie ślady mojego zaniedbania (prawie zagojone ślady dzurawicy). Pozostałe sztuki bez uszczerbku ( nielicząc ubytków na  płetwach które zrobily im zapewne piranie i które już nie odrosły...) Wszystkie ryby to odłów - Rio Orinoco.

Satanoperca pappaterra - para która mi została ale dla której niestety nie mam miejsca w moim akwarium (naprawdę długo zastanawialem się nad ich sprzedazą i jak  szybko się nie sprzedadzą to chyba je zostawie..Smile ) Samiec ok. 18 cm samica mniejsza (15cm) Piękne ryby...
Jak ktoś będzie chciał wszystkie ryby - możemy podyskutować o obniżce ceny.
Odbiór najlepiej osobisty - okolice poznania...
Chciałbym natomiast aby ryby poszły do odpowiedzialnego hodowcy...

Poniżej zdjęcie B. wavrini - tak mniej więcej wyglądają wszystkie szt. ale zaznaczam że zależy to od paramerów wody - w wodzie twardej i neutralnej (ph pow. 6 ) kolory mogą wyblaknąć  - wiem z doświadczenia... 
   

Zdjęcie S.pappaterra dodam póżniej...

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam, S.pappaterra jest juz zarezerwowany....

Pozostałe 6 biotodom ciągle do wzięcia....możliwość negocjacji ceny..!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(28-01-2014, 22:45 PM)galimedes napisał(a): Witam, S.pappaterra jest juz zarezerwowany....

Pozostałe 6 biotodom ciągle do wzięcia....możliwość negocjacji ceny..!


Ale mimo to wrzuć proszę fotę Wink Satanoperca pappaterra 
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Prosze o wiecej fotek biotodom,może film,poważnie zastanawiam sie nad zakupem
[Obrazek: logo_podpis.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam, ponizej kilka zdjęc moich ryb. S.pappaterra są ciągle zarezerwowane (pierwsza osoba która się zgłosiła...) Ale ciągle nie mam ostatecznego potwierdzenia. Biotodomy wavrini są do wzięcia...Przypominam  - odbiór osobisty........
   
   
   
   
   
   

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A pamiętam jak były takie małe szaraczki...;-) Szczególnie S.pappaterra wypiękniała ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kolejny raz widzę te Twoje S. pappaterra i mi szczena opada... Mam nadzieję, że rybulki poszły w dobre ręce Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Odpuszczam,te pletwy są dla mnie nie do przetrawienia
[Obrazek: logo_podpis.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Do ilu dorastają te rybki? Smile

EDIT; Chodzi mi Satanoperca pappaterra ;p


240 l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
do 20cm. Pełno informacji w internecie na ten temat.
Kiedy odbiór S. pappaterra ?:>
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości