• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Szafka pod akwarium 200x60x60 plany, realizacja

#11
(23-01-2014, 23:45 PM)soltarus napisał(a): U mnie teraz wszystko wygląda inaczej - pokażę jak znajdę czas - i Ci powiem że trochę mi szkoda zmarnowanego miejsca pod baniakiem Tongue Aleee następnym razem zrobi się inaczej Big Grin

tzn ?

co byś zrobił inaczej ?
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ja pod baniakiem 550l mam teraz sumpa i.. baniaki Tongue Tak myślałem czy nie lepiej było zmniejszyć ilość słupków żeby mieć... większe baniaki Wink To takie zboczenie Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(23-01-2014, 23:54 PM)soltarus napisał(a): Ja pod baniakiem 550l mam teraz sumpa i.. baniaki Tongue Tak myślałem czy nie lepiej było zmniejszyć ilość słupków żeby mieć... większe baniaki Wink To takie zboczenie Tongue
no tak tylko z jednej strony piszesz o stabilności konstrukcji z drugiej o większej ilości miejsca, ja ze względu na miejsce zrobiłem to na słupkach 10 cm a nie 12 i większych, poza tym 200 cm to dość spora długość i trzy słupki o szer 10 cm to też jakieś zagrożenie dla blatu na którym stoi baniak bo 2-3 mm ugięcie między jednym a drugim słupkiem może spowodować rozszczelnienie baniaka, ale fakt jest taki że zawsze można zrobić coś lepiej Smile. Ja mając baniak 120x60x50 podniosłem sobie poprzeczkę do 200x60x60 i już widzę, że jakbym był w tym miejscu kiedy podejmowałem decyzję to spewnością byłby to większy baniak a na pewno głębszy 250x70x60 to byłoby to Haha
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Trochę mnie wcześniej nie zrozumiałeś. Tu nie chodziło mi o stabiloność całości ze względu na ilość słupków, a o stabilność tego u Ciebie kiedy to słupki stoją luzem praktycznie na płycie osb. Widziałem rozwiązania na 3 słupkach (8cm!) i wytrzyma to tak samo Smile

BTW ja mam 4 słupki tylko dlatego że projekt całośći zakładał 2 szafki i dziurę w środku Tongue Potem mi się odwidziało, a słupki zostały hehe
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(24-01-2014, 00:33 AM)soltarus napisał(a): Trochę mnie wcześniej nie zrozumiałeś. Tu nie chodziło mi o stabiloność całości ze względu na ilość słupków, a o stabilność tego u Ciebie kiedy to słupki stoją luzem praktycznie na płycie osb. Widziałem rozwiązania na 3 słupkach (8cm!) i wytrzyma to tak samo Smile

BTW ja mam 4 słupki tylko dlatego że projekt całośći zakładał 2 szafki i dziurę w środku Tongue Potem mi się odwidziało, a słupki zostały hehe
Tak jak wcześniej pisałem fachowcy uważają, że jeżeli chodzi o samą wytrzymałość słupków to wystarczyłyby dwa po 10 cm i dałyby radę lecz co innego ugięcie choćby minimalne między słupkami, ale pewnie to można jakoś obejść. No cóż można podejść do tego tak, że pojawia się kolejny cel na horyzoncie Wink (dobrze, że moja żona tego nie czyta) Haha .
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(24-01-2014, 00:39 AM)massacra napisał(a): (dobrze, że moja żona tego nie czyta) Haha .

Ty uważaj bo ostatnim razem jak ja tak napisałem tutaj na forum to w ciągu roku ze 160l zrobiło mi się 1386 Big Grin
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(24-01-2014, 00:47 AM)soltarus napisał(a):
(24-01-2014, 00:39 AM)massacra napisał(a): (dobrze, że moja żona tego nie czyta) Haha .

Ty uważaj bo ostatnim razem jak ja tak napisałem tutaj na forum to w ciągu roku ze 160l zrobiło mi się 1386 Big Grin

Ja w listopadzie 2012 kupiłem mojej córce 128l, a teraz ... Bezradny co ja mogę, wciągnęło mnie Haha
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Elektryka została ukończona i układy oraz zegary zamontowane w szafce elektrycznej, tak to wygląda:
z placu boju
   
po zakończeniu prac
   
   
system alarmowy Wink
   
   
niebawem płyty meblowe będę montował Smile
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
System wczesnego ostrzegania Smile Ło bracie, ale szafka prądowa na wypasie Smile Podziwiam za chęci robienia takich rzeczy Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(04-02-2014, 01:02 AM)soltarus napisał(a): System wczesnego ostrzegania Smile Ło bracie, ale szafka prądowa na wypasie Smile Podziwiam za chęci robienia takich rzeczy Smile
Fakt lubię majsterkować Wink
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości