• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Artemia się nie wykluwa :(

#11
Hm 48h minęło i nie widać żadnego wylęgu -jajka już za stare? Przeleżały z rok w podwójnym worku.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
To zależy gdzie leżały Smile.
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
W szufladzie w meblach.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Mógł je szlag trafić przez taki czas.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Trzeba zakupić nowe chyba minęło 60h i nic - tez brzydko śmierdzi z tego słoika.

Jakiej firmy polecacie nowe?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(16-11-2015, 14:36 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Trzeba zakupić nowe chyba minęło 60h i nic - tez brzydko śmierdzi z tego słoika.

Jakiej firmy polecacie nowe?

Polecam z akwarystyczny24, kupowałem kilka razy i na razie się nie zawiodłem.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Powinno się je przechowywać w lodówce, a w przypadku okresu dłuższego niż 3 miesiące w zamrażarce (chociaż ja trzymam w lodówce po pół roku i dłużej  i nie widzę spadków wylęgalności Wink), zawsze w szczelnie zamkniętym pojemniku.
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Delikatnie się podczepię. Kupowałem konfekcjonowaną artemię w salonie akwarystycznym w Czerwonej Torebce w Poznaniu. Opakowanie trzymałem w zamrażarce. W piątek wieczorem odpaliłem hodowlę - woda odstana o ph >8, sól niejodowana z kauflandu, temp. 28[sup]o[/sup]C, napowietrzanie bąbelkowe, lampka 3W non-stop. Po 36h wykluło się może 1%, więc dałem im jeszcze trochę czasu. Po kolejnych 10h ilość wyklutych wzrosła do 1,1%(!). Wniosek - nigdy więcej zakupu artemii na kilogramy. JBL jeszcze nie stosowałem, ale skoro polecacie, to w tygodniu kupię.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(16-11-2015, 17:49 PM)cychlida napisał(a): Delikatnie się podczepię. Kupowałem konfekcjonowaną artemię w salonie akwarystycznym w Czerwonej Torebce w Poznaniu. Opakowanie trzymałem w zamrażarce. W piątek wieczorem odpaliłem hodowlę - woda odstana o ph >8, sól niejodowana z kauflandu, temp. 28[sup]o[/sup]C, napowietrzanie bąbelkowe, lampka 3W non-stop. Po 36h wykluło się może 1%, więc dałem im jeszcze trochę czasu. Po kolejnych 10h ilość wyklutych wzrosła do 1,1%(!). Wniosek - nigdy więcej zakupu artemii na kilogramy. JBL jeszcze nie stosowałem, ale skoro polecacie, to w tygodniu kupię.
Jak już pisałem wcześniej, kilkakrotnie kupowałem odważaną z akwarystyczny24 i zawsze miałem dobre wylęgi, dlatego też od nich poleciłem. Ale zdarzało się też jak w Twoim wypadku, od innych sprzedawców . Wszystko zależy jak świeżą mają w sklepie i jak przechowują.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Kierowca jak dużo nie potrzebujesz to wpadnij. Kupuje od dłuższego czasu z akwarystyczny24. Artemie trzeba dobrze przechowywać. Lodówka lub zamrażarka. Tak jak już zostało opisane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości