• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Artemia się nie wykluwa :(

#1
Thumbs Down 
Wczoraj około godziny 12 założyłem "hodowlę" artemii, w butelce po wodzie, stale napowietrzam, ale z jajeczek nic się nie wylęga, jajeczka są firmy SERA, może to jest problem?
Jako wodę użyłem kranówke+przegotowaną kranówke, do tego sól kamienna niejodowana.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Poczekaj, u mnie wykluwały się dopiero po 48h pierwsze osobniki Wink Tyle że ja nie napowietrzałem Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No. Te z Sery są jakieś opóźnione. Pamiętam że napowietrzałem i po 36h miałem ich bardzo mało, dopiero po 48h coś tam było więcej. Z JBL są szybsze (24h) i większe. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No to w takim razie, gdy wykorzystam już całe opakowanie kupie te z JBL Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
1 litr wody, 2 łyżeczki soli - ja używam zwykłej kamiennej, pół łyżeczki sody oczyszczonej. Stoi to na szybie kotnika w którym świeci się lampka od 15-22. Wylęg dający nakarmić ryby po 24h. Trochę później reszta. Umyj dobrze butelkę po między cyklami - woda i płyn do naczyń. Butelkę mam oczywiście obciętą u dołu, tak że wężyk jest w nakrętce. W butelke wsadzam rurkę na której założony jest wężyk z powietrzem - lepiej jest doprowadzić powietrze na sam dół butelki. Bąble bez kostki napowietrzającej, średnia moc napowietrzania - tak żeby wszystkie jajka pływały. Mam wrażenie że przy zbyt silnym napowietrzaniu wylęg jest gorszy.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dodatkowo uważam, że nie ma sensu gotować wody, trzeba tylko ją odstawić na dobę + sól i tyle. Ja używam i Sera i JBL i po 24h zawsze mam spory wylęg. Oświetlenie w moim przypadku to 1W żarówka led, która świeci non-stop.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Oświetlenie to klucz do sukcesu Tongue Wystarcza podobno parapet, ale ja tam nie mam miejsca Smile Btw - ja wodę prosto z kranu leję i jest ok. Wylęg 95%
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja w ogóle nie oświetlam i mam wylęg bliski 100%. Wink Jedynie światło rozproszone, które jest akurat w pomieszczeniu.

Co do napowietrzania- trzeba unikać pojawiania się piany, bo w nią się zawsze naupliusy łapią. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja mam przy parapecie i tez dodatkowo nie oświetlam, a wylęgi mam znaczne.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja oświetlam tą żaróweczką bo wylęg odbywa się w piwnicy. Brak innych źródeł swiatła. I jeszcze nie zdażyło mi się aby wylęg się nie udał.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości