• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Łojciec buduje paludarium ;)

#31
Widzę że nabiera to widoków może takie zostaw jak na pierwszych zdj. oryginalne będzie jak cholera.Nic nie zmieniaj Big GrinWinkBig Grin
...dobra koniec pitolenia Wink

Piotrze jakie będzie docelowe oświetlenie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Tata, ale będziesz to miał zrobione w ten sposób że na głównym wężu od kubła będzie trójnik z redukcją na wężyk RO do doniczek i on będzie wchodził do doniczek pod spodem ???

I robisz tylko tak że wężykiem będzie woda doprowadzana, a co z nią potem ???
Będą jakieś otwory jeszcze w doniczkach na odpływ wody ???

Pytam tak dlatego, że ja u siebie chcę zrobić koronę na akwarium 35cm wysokości i właśnie z tej korony będzie paludarium tyle, że zamknięte- przykryte szybami nakrywowymi z 2 wycięciami na większe rośliny.

I jeszcze jedno pytanie, ile mniej więcej wyszło Cię kasy za pianki, ziemię kokosową, Ceresit CL51 ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Rysiu za późno Tongue Juz mam 90% oklejonego ziemią Big Grin
Ale do rzeczy. Folia w płynie nadaje się tylko do izolacji od przeciekania i koniec kropka. Do przyklejenia ziemi używamy tylko sylikonu bo jest do tego stworzony.
Oświetlenie nad palu będzie 2X39W T5 a w akwarium 2x10W naświetlacz LED + 3x2W żarówki LED.

Ziemek nie kolano od węża tylko trójnik i zawór przydławiający wlot do akwarium , aby ciśnienie poszło na wężyk 6mm do góry palu. 
(08-02-2014, 19:43 PM)ziemian napisał(a): I robisz tylko tak że wężykiem będzie woda doprowadzana, a co z nią potem ???
Będą jakieś otwory jeszcze w doniczkach na odpływ wody ???

Pytam tak dlatego, że ja u siebie chcę zrobić koronę na akwarium 35cm wysokości i właśnie z tej korony będzie paludarium tyle, że zamknięte- przykryte szybami nakrywowymi z 2 wycięciami na większe rośliny.

I jeszcze jedno pytanie, ile mniej więcej wyszło Cię kasy za pianki, ziemię kokosową, Ceresit CL51 ???
Woda będzie sobie kapała do akwarium to oczywiste. Otwory będą w doniczkach od dołu aby korzenie nie gniły.
Co do kosztów to .... budżet juz przekroczyłem trzykrotnie :/
Folia w płynie 92zł Pianek poszło mi 7szt x 18 zł , ziemia kokosowa najtańsza bo na allegro.pl sa w brykiecie po 4.5 za sztukę plus koszta wysyłki. No i najdroższe  czyli sylikon , ja kupiłem 10 tubek sylikonu do akwariów po 22zł szt i 7 szt zwykłego sylikonu ale to chyba i tak jeszcze mi zbraknie Sad Możesz kupić taniej niektóre rzeczy ale ja stawiałem na atest PZH więc i cena wyższa. 
A nie pytasz ile kosztują roslinki? Tongue To też wydatek nie mały. Ja na nie wydałem juz z 300zł. Do tego oświetlenie kupione po kosztach. 
Do tego kupiłem jeszcze farbe akrylową którą znajomy wbił mi do spreyu i do zakamuflowania niedociągnięć będzie to też z 40zł. 
Dzisiaj wieczorem zakończę klejenie , jutro poprawki więc w tygodniu chyba montaż Big Grin Big Grin Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Ziemian, Piotrek nie robił tła metodą z zastosowaniem ceresit-u CL51
Tak jak pisze oklejał tlo wykonane z pianki silikonem i do mokrego silikonu przyklejał suchą ziemię kokosową. Lepiej jest kupić ziemię kokosową w worku.

http://www.gifkikkerportaal.nl/Forum/Spo...fault.aspx

Tą metodą można też zrobić liany:

http://www.gifkikkerportaal.nl/Forum/tab...fault.aspx

Co do wydatków- szczególnie na roślinki, to Piotrek kasy nie żałował Smile ale jakie efekty!



Fajnie można wykończyć niektóre elementy tła fugą do kafelków w kolorze pasującym do całości, tak jak tutaj- ta imitacja korzeni to pianka pokryta fugą: http://www.fishforums.net/index.php?/top...aludarium/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(09-02-2014, 16:07 PM)Marlentj napisał(a): Co do wydatków- szczególnie na roślinki, to Piotrek kasy nie żałował Smile ale jakie efekty!

Efektów jeszcze nie widać Tongue  Bo stoją na parapecie. Cały czas myślę o tej monsterze Big Grin Trochę duża. Ale zawsze można ja wywalić jak będzie za dużo rosła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Tfu myślałem o trójniku, a napisałem kolano...

A co do palu to kurde nie wiem tylko jednego czy zastosować doniczki takie jak tata czy jednak iść w jedną dużą taką jak balkonowa.

Co do kosztów to u mnie mam nadzieję że wyjdzie to sporo mniej bo aż tyle na pewno nie zainwestuję w to bo nie mam Big Grin
A rośliny hmm, póki co nie myślałem jakie konkretnie gatunki, projekt raczej będzie powstawał etapami, najpierw całość powstanie potem będę myślał nad roślinami.
Oświetlenie mam praktycznie gotowe bo będzie to 2x taśma LED po 900Lm każda wbudowane w belce z profilu.

Czyli najtańszy sposób na przyklejenia ziemi/torfu to jednak wychodzi silikon ???
Czy może są jakieś inne sposoby ???

Jeżeli silikon to iść w akwarystyczny czy może sanitarny da radę ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(09-02-2014, 16:29 PM)ziemian napisał(a): Oświetlenie mam praktycznie gotowe bo będzie to 2x taśma LED po 900Lm każda wbudowane w belce z profilu.

Czyli najtańszy sposób na przyklejenia ziemi/torfu to jednak wychodzi silikon ???
Czy może są jakieś inne sposoby ???

Jeżeli silikon to iść w akwarystyczny czy może sanitarny da radę ???
ja daje akwarystyczny i tylko sanitarny daje tam gdzie nie będzie ciekła woda.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Tata jak już tak piszesz o tych roślinach to napisz gdzie będziesz je kupował- przyda mi się pewne źródło Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Ja już mam kupione Tongue Kilka kupiłem w Castoramie kilka w kwiaciarni , oplątwy zamówiłem przez internet paprocie ukradłem Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Hahaha paprocie ukradłem xD

Jak już Cię tak męczę to za karę że ukradłeś jeszcze jedno pytanie xD

Jak doprowadzasz wodę do tych doniczek to powiedzmy do 4 doniczek idzie 4 wężyki i one się potem łączą w jedno i idą do trójnika na wężu od kubła ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości