• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Łojciec buduje paludarium ;)

#21
Jak idzie? Cicho coś... A to oznacza, że pracowicie dłubiesz. Nie mogę się doczekać co tam i jak tam i w ogóle Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
3xP
Piwnica
Piwo
Pierogi

Łociec pewnie trzeżwieje, on tak zawsze pracuje Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(01-02-2014, 02:33 AM)Killifish napisał(a): 3xP
Piwnica
Piwo
Pierogi

Łociec pewnie trzeżwieje, on tak zawsze pracuje Wink
A Ty to zawsze musisz wszystko rozgadać Tongue

Marlena ... dłubię i dłubię Wink Wszystko przygotowane do nakładania ziemi kokosowej. Jakbym nie musiał robić pierogów na obiad to bym lepił w piwnicy palu Big Grin Już niedługo obszerniejsza relacja. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Zrobiłeś coś na tym urlopie poza uzupełnieniem poziomu % we krwi do optymalnego? Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Daj przepis na te pierogi, mi ciasto wg opini mojego Janka za twarde wychodzi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Wątek kulinarny http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1432

Wątek % http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=3752

Wink jak zwykle pomocny Killi Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
No wiec trochę się uzbierało wiec zrelacjonuję.

Narożniki zostały obrobione specjalną taśmą na narożniki do foli w płynie.
   

Pod spodem musiałem wyciąć taki sobie rowek aby woda nie podciekała pod paludarium tylko kapała do akwarium.
   

Układanie korzeni
   
   

Jako że połowa akwarium będzie przysłonięta konstrukcją to postanowiłem ulokować od dołu trzy żarówki LED 2W aby oświetlały co nieco z tyłu. Żarówki obsylikonowałem i na sylikon przykleiłem.
   
   
   

Piankowanie 

   
   
   
   
   
   

Zagruntowanie pianki folią.

   

No i obklejanie. To jest wyzwanie jakich mało. Nie myslałem że to takie pracochłonne i denerwujące. Najpierw próbowałem nakładać ziemię kokosową suchą , ale to niewypał i po namyśle namoczyłem solidnie ziemię i nakładałem na folię zupełnie mokrą. Problem w tym że folia jest koloru szarego i bedzie prześwitywać , więc trzeba pomysleć chyba o sylikonie bezbarwnym i wszelkie ubytki i prześwity poprawić. Na razie schnie i szybko chyba nie wyschnie. 

   
   

Na razie tyle. 
Dziękuję za słowa otuchy takiej jednej Pani Fachowiec bo dzisiaj już miałem tego po dziurki w nosie i gdyby nie ona to chyba bym pomalował całość na brązowo Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Dziękuję za wskazówki jak zwykle pomocny Wujaszku Killi! Kolega Novi z apokaliptycznymi przewidywani wprawił mnie w zadumę nad losami tego świata a przepisy kulinarne tak zaostrzyły apetyt, że postanowiłam korzystać póki czas z przyjemności i zaszalałam w kuchni.


Brawo Piotr, wszystko przemyślane dokładnie i fachowo zrobione, będzie piknie!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Będę robił coś podobnego z resztą już od pół roku mam takie coś w głowie, ale dopiero teraz coś się bardziej ogarnąłem i mam wszystko zaplanowane. Męczy mnie jeszcze tylko jedna kwestia, rośliny posadzone w tych doniczkach jak będą dostawały wodę ???

Planujesz do każdej doniczki doprowadzić wężyk od spodu ???
Będziesz montował zraszacz ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Kilka doniczek będzie podlewanych za pomocą wężyka od kubła. Reszta na razie bedzie podlewana i zraszana ręcznie. Mam szwagra fachowca w dziedzinie automatyki i pomyślunku Big Grin i ma mi pomóc wyposażyć paludarium w zraszanie oraz imitacje deszczu więc wszystko będzie samo się podlewało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości