• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Łojciec buduje paludarium ;)

A tak wygląda Smile 
   
Ale nie wyglądało tak do śląskiego weekendu akwarystycznego , ponieważ przywiozłem z niego cały karton nowych roslin które dostałem w prezencie od firmy https://www.facebook.com/TerraBotanicaPL/ czyli naszej forumowej koleżanki PostaciRadosnej która była ze mną w Peru. Rośliny miazga i jak będę robił coś jeszcze to na pewno tu będę się zaopatrywał. Serdecznie polecam nawet w formie doradztwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Super ale wiecej zdjęć  poproszę :-)
Jaka jest wysokość tego paludarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Więcej zdjęć na razie nie mam , jak wyciagne aparat to zrobię Wink
Wysokość to 1200mm na długość 1500mm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nowe rośliny, a stare zmarniały?
Natężenie światła przy liściach można spr. aplikacją na smartfon (luksomierz) a na wilgotność to tylko przezroczyste pleksi odgradzające (drzwiczki).
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
novi tamte prawie w całości zmarniały , ponieważ. Oplątwy były dość wymagające a ja zbyt leniwy. Doniczki na plnące kwiaty okazały się za małe. Podlewane pewnie nie były tez odpowiednio. Do tego monstera zabierała za dużo światła. Na pewno znalazł by dużo argumentów wskazujących na moja winę i zgodze sie z tym. Musimy pamiętać że ten projekt powstał spontanicznie i na pewno teraz zrobił to wszystko inaczej Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Odkopie trochę temat. Żyje jeszcze to paludarium?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No pewnie. Nie mam zdjęcia aktualnie ale postaram się coś pstryknąć Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(12-01-2021, 00:42 AM)tatakuby napisał(a): No pewnie. Nie mam zdjęcia aktualnie ale postaram się coś pstryknąć Smile
Mam takie pytanie do Ciebie, robiłem w 45l podobny projekt oklejenia ziemią kokosową ale po roku czasu wszystko wygląda strasznie, woda tak jak by odkleiła wszystko od silikonu. Jak wygląda to u Ciebie po takim czasie? I czekam na jakieś aktualne fotki

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzisiaj niestety musiałem zrobić restart całego baniaka , ponieważ musiałem odłowić pare crenicichli ... korzenie ułożone od nowa i trochę to surowo wyglada. Jak się wyklaruje to zrobię sesje.
Co do ziemi kokosowej to nie mam najmniejszych nawet ubytków. Zrobię tez zdjęcia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Myślę nad postawieniem paludarium i trochę wzorowałbym się tym Twoim z tym, że chciałbym je zrobić zamknięte tak by móc wpuścić tam jeszcze jakiegoś gada. Widział ktoś, gdzieś może coś takiego w większym rozmiarze? Tak by akwarium miało minimum ze 300l? Mam sporo pytań i chciałbym się u kogoś/gdzieś dokształcić.
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości