• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nannostomus marginatus

#1
Odmiana Rio Negro
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo fajne i żarłoczne "torpedy" Smile
Ile masz sztuk?
[Obrazek: Beztytulu_qxannhp.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
''Torpedy'' bardzo fajne nieco chaotyczne ale niejednokrotnie potrafiły zbić się w jedną większą ławicę i śmigać po akwarium - jest ich ok 30 sztuk Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
U mnie tych pociskow jest 15 i są dosłownie wszędzie Smile
[Obrazek: Beztytulu_qxannhp.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wbrew pozorom mają ciekawe zachowania. Samce terytorialne, w przypadku zagrożenia zbijają się w grupę i wypychają jednego na zwiady ;-) Coraz śmielej jeden, drugi, kolejny i przepływa cała ławica. Ja miałem 20 szt to razem pływały tylko przy zagrożeniu, a tak to po caly baniaku, pod liśćmi - wszędzie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mam je już od 3 lat nieprzerwanie w jednym z baniaków i zachowanie bardzo ciekawe. Dokładnie tak jak zyyys pisze, tyle że u mnie rozbije po całym akwarium, samce bardzo terytorialne, ciągłe sprzeczki i walki między sobą, przy gaszeniu światła zbijają się w ławicę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
I po zgaszeniu światła zmieniają ubarwienie zamiast poziomych mają pionowe grube pasy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dokładnie WinkSmile

Ja muszę jeszcze iść w N. mortenthalerii bo mi8ałęm kiedyś, ale coś je zabiło wszystkie w przeciągu całego roku padło 10 sztuk, a tanie to one nie są Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(21-01-2014, 18:33 PM)ziemian napisał(a): Ja muszę jeszcze iść w N. mortenthalerii bo mi8ałęm kiedyś,
Ja zamówiłem do Swojej 450-tki Tongue a zastanawiałem się właśnie między Nannostomus marginatus a N. mortenthalerii Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mortenthalerii są baaardzo fajne ale rzeczywiście drogie, zwłaszcza gdy się chce 20/30 szt. Ale marginatusy też są dają frajdę i jak są dobrze żywione to też się ładnie wybarwiają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości