Odpowiedz 
Notropis chrosomus
16-01-2014, 21:50 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2014 23:52 PM przez futermelok.)
Notropis chrosomus
Notropis chrosomus - pochodzi z Ameryki Północnej w okolicach stanu Alabama, występowanie głównie w wartkich strumieniach ale podobno również można je spotkać w wodach stojących. U mnie zamieszkują od roku zbiornik 200 litrów w małym stadku 12 szt pierwotnie były jeszcze razem z Cyprinella lutrensis ale one niestety nie przeżyły upałów.
Pierwotnie Notropisy miały zamieszkać tymczasowo w tym akwarium a ich miejsce miały zająć tradycyjnie u mnie proporce ale jestem w dalszym ciągu pod ich urokiem i proporce siedzą dalej w akwariach hodowlanych.

Załączone pliki Miniatury

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2014, 22:41 PM
RE: Notropis chrosomus
I takie stadko powinno być w palmiarni Tongue To by był kawał fajnego biotopu, zamiast tego pseudopolskiego Tongue.

Rybka piękna, na żywo widziałem ją na ŚWA 2013, aczkolwiek nie wyobrażam jej sobie w 200l. Mało jak na mój gust, chyba że to jakiś specjalny długi baniak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2014, 22:48 PM
futermelok - zdjęcia wstawiaj jako załączniki, zgodnie z regulaminem Smile

Mój wzór na dobór wielkości ryb do akwarium:
długość akwarium / 20 = długość dorosłej ryby
To na prawdę dopiero wtedy dobrze wygląda Smile
17-01-2014, 00:05 AM
(16-01-2014 22:41 PM)Sverting napisał(a):  I takie stadko powinno być w palmiarni Tongue To by był kawał fajnego biotopu, zamiast tego pseudopolskiego Tongue.

Rybka piękna, na żywo widziałem ją na ŚWA 2013, aczkolwiek nie wyobrażam jej sobie w 200l. Mało jak na mój gust, chyba że to jakiś specjalny długi baniak.

W palmiarni biotopowych zbiorników nie ma. Są to "zbiorniki ekspozycyjne" z podziałem na przybliżone występowanie ryb.Haha

Baniak nie jest specjalnie długi i jak na mój gust to 12 rybek wielkości 6 cm na 200 litrów to wcale nie dużo
17-01-2014, 01:06 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2014 01:07 AM przez Sverting.)
Futermelok, nie wiem czy byłeś na ŚWA, ale tam miały chyba 120-150cm baniaka dla siebie..

http://www.youtube.com/watch?v=BJk5DmWGk...lpage#t=33

Na nagraniu tego nie widać, ale pływały czasem fajnym stadem i jednak wykorzystywały długość akwarium w pełni.
17-01-2014, 11:59 AM
Ja mam stadko 11 szt. i muszę powiedzieć, że naprawdę są bardzo śliczne. Miało tu wylądować coś innego, ale jak je zobaczyłem to się zakochałem Wink

Tak wyglądają podczas tarła.

Narybek

17-01-2014, 20:31 PM
Tak się właśnie zastanawiałem co teraz masz piciu ,bo zawsze byłeś oryginalny w trzymanych rybach.

[Obrazek: diyWI0o.jpg]
12-02-2014, 12:08 PM
(16-01-2014 21:50 PM)futermelok napisał(a):  Notropis chrosomus  - pochodzi z Ameryki Północnej w okolicach stanu Alabama, występowanie głównie w wartkich strumieniach ale podobno również można je spotkać w wodach stojących. U mnie zamieszkują od roku zbiornik 200 litrów w małym stadku 12 szt pierwotnie były jeszcze razem z Cyprinella lutrensis ale one niestety nie przeżyły upałów.
Pierwotnie Notropisy miały zamieszkać  tymczasowo w tym akwarium a ich miejsce miały zająć tradycyjnie u mnie proporce ale jestem w dalszym ciągu pod ich urokiem i proporce siedzą dalej w akwariach hodowlanych.
Dobre to mosz, ale je lepiej przenieś na hodowlanki, a tu wpuść co innego. Chociaż, bajecznie wyglądają w tym Twoim baniaczku. Pozdro!
08-03-2015, 23:45 PM
I jak obecnie mają się tematyczne rybcie? Wink

Rolleyes Central America Buzki
26-05-2015, 22:46 PM
Próbował ktoś łączyć te ryby z pielegnicami z ameryki poludniowej ? Tongue
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe