• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tanganika w akwa 120x40x40

#31
Calvus to calvus, jak napisał wisłok. O leptosomach myślałem: Ikoli, Mpulungu i Utinta. 3x(1m+2f) lub stadko Paracyprichromisów nigripinnis (3m+6f).

A zieleni już jest więcej, tak jak pisałem wcześniej. Mam nadzieję, że się utrzyma. Jezyk
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Przepraszam, czytałem i pisałem calvus, a na myśli miałem compressiceps, zawsze mi się mylą. Co do śledzi zdecydowanie lepiej będzie większą grupę mniejszych niż odwrotnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Nie zakładam nowego tematu bo szkoda miejsca, a sprawa jest taka sama. Może trochę większa. 180x45x70 Zawstydzony

Na razie zbieram środki, mam nadzieję, że po wakacjach szkło będzie na swoim miejscu.

Zakładam, że przełożę tam Nigripinnisy z mniejszego akwa i dokupię kolejne, żeby zrobić stado ok. 20 sztuk.

Do tego A. calvus i N. mustax. Pytanie: czy więcej niż po jednej parze to proszenie się o kłopoty?
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Nie myślisz o tym, żeby ciachnąć trochę z wysokości na rzecz większej powierzchni dna? Np 180x60x55?

Przy 180x45 widzę do 4 par.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Nie da rady. W tym miejscu stoi teraz 120x40 i jeszcze 5 cm na głębokości mogę dodać ale nic więcej.
A wysokość 70 pod kątem miejsca dla Nigripinnisów.

Piszesz o 4 parach czyli 2+2 czy 1 calvus + 3 mustax?
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Ryby kupisz młode, podrosną i sam zobaczysz jak się układ wyłonił, zdecydujesz co i w jakich ilościach zostawić. Napisałem 4 pary tylko dla zarysowania, że wiecej jak dwie się uda.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
OK, dzięki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Nie wytrzymałem. Szafka, akwarium i filtry zamówione. Jest szansa, że pod koniec maja będę zalewał nowy baniak. Big Grin
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
I jakie będą wymiary?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Tak jak pisałem 180x45x70
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości