• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przymiarka do pielęgniczek

#21
Wiem, że skoro parametry wody już nie będą biotopowe to łatwo odpuścić i zaniedbać resztę. Mimo licznych wygód nie chcę drogi na skróty, puki mam zapał i chęci ma być możliwie najdokładniej pod względem warunków środowiskowych. Wolę ulepszać niż potem wywalać coś co nie pasuje. Ale jak już wspomniałem, cały czas oglądam twój baniak i myślę co dalej..... Tak, Pavulon to do CiebieSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
He he, oglądaj, tylko się cieszyć, że komuś się podoba :-). Mam tam chyba z 5 szt anubiasów. Co do kokosów mam też ale pokruszone na kawałki. Właśnie tam obie samice składają ikrę, a skorupek prawie nie widać - są przykryte przez liście i patyczki. pzdr
Bolilol forever!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(09-01-2014, 02:09 AM)MatB napisał(a): Wiem, że skoro parametry wody już nie będą biotopowe to łatwo odpuścić i zaniedbać resztę.
Ale to nie odpuszczaj i zadbaj o parametry tak jak Ci pisałem, przy tym litrażu nie musisz mieć od razy RO w domu by mięć w baniaku miekką i kwaśną wodę.
Czy też odpowiednią dla borelek skoro je wybrałeś.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
No i stało się pojechałem do DiscusaSmile
Ilość wszystkiego powalająca, dobrze mieć taki przybytek w swojej wiosce.
Pokusy były ogromne, ale zostają parasolkiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
EloSmile

Ja znowu po rady. To że piasek ma być jako podłoże to dla mnie jasne, teraz pytanie o granulację. Jest tego tyle, że nie wiem co wybrać. Czy są jakieś określone parametry optymalne dla pielęgniczek?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Najlepiej do 1mm. W dół już nie ma granicy. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Ta ja znów po radęConfused

Jakie wkłady filtracyjne zastosować w kuble. Mam dwa koszyki. Filtr w założeniu ma robić za mechaniczny i biologiczny. Czy warto sypać granulowany torf itp?

A generalnie to projekt się rozwija i powoli klaruje się kompozycja, na razie na sucho. Efekty na razie nawet mnie nie zadowalają a wybitnym estetą nie jestem... Jakieś złote rady o trójpodziale itp? Na forum super akwaria widzę więc pewnie rada się znajdzieSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Do tego koszyka na samym dole daj gąbkę, potem wszyscy zasyp bioceramiką może być AQUAELA np., górny kosz cały bioceramiką i na samą górę możesz dać z 2 warstwy waty perłowej. Torfu nie ma sensu pchać, zrób sobie armatkę torfową Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Chciałbym dopytać mądrych w kwestii obsady.
Na jednym z anglojęzycznych forów znalazłem taką listę gatunków z którymi A. borelli występuje w środowisku naturalnym (źródło Staeck/Linke)

A. commbrae
A. trifasciata
Cichlasoma dimerus,
Laetacara dorsigera,
Gymnocorymbus ternetzi,
Hyphessobrycon callistus,
Corydoras hastatus,
Corydoras paleatus,
Phalloceros caudimaculatus,
Rivulus punctatus,
Pteroebias phasianus,
Cynolebias nigripinnis,
Cynolebias bellottii

Pominąwszy inne pielęgnicowate lista ta wydaje się być dość kłopotliwa bo poza Corydoras hastatus i Hyphessobrycon callistus reszta jest albo za duża (apisto nie upilnują ikry/narybku) albo terytorialna (za mały baniak) Nie ma na tej liście żadnego z popularnych gatunków takich jak: N. eques, N. marginatus, N. beckfordi które rozważałem poprzednio.
Pytanie brzmi, czy mogę rozszerzyć listę gatunków nie tracąc kryterium akwa biotopowego?

Tu i tu fajne linki o borelkach

Proszę o poradęSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Witam!
Jestem nowy na forum, akwarystyką zajmuję się od niecałych 3 lat, ale prawdę mówiąc dopiero teraz zacznę podchodzić do tego na poważnie. W związku z tym można powiedzieć, że jestem początkującym akwarystą Smile Od niedawna posiadam zbiornik 200l, jego wymiary to:
100x40x50
Zalałem baniak ponad 2 tygodnie temu i 2 dni temu wpuściłem ryby. Są to:
30 sztuk neonów inessa, 6 otosków i 6 kirysków (3 pstre i 3 sterby)
Parametry wody nie są jeszcze do końca odpowiednie, ale za poradą jednego z forumowiczów zamierzam niedługo zaopatrzyć się w kwaśny torf do obniżenia ph. Jego chwilowa wartość to 7. Na razie mam w zbiorniku suche liście. Oprócz wcześniej wymienionych ryb, zamierzam jeszcze dokupić jakieś pielęgniczki. W oko wpadły mi kakadu, ale tu stawiam pytanie: na ile sztuk mogę sobie pozwolić? Ewentualnie jakieś rady dotyczący tychże pielęgniczek. Z góry dzięki ! Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości