• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Towarzystwo do Laetacara dorsigera i Cleithracara maronii

#1
Witam,
niebawem stawiam baniak 200x60x60
obecnie mam
Cleithracara maronii 8 szt
Laetacara dorsigera 4 szt (chcę dokupić jeszcze 4 szt)
i zastanawiam się nad trzecim stadem małych pielęgniczek, które będą pasowały do w/w. Zależy mi na różnorodności czyli fajnie byłoby aby były ciekawie ubarwione, spokojne (podobnie jak w/w) oraz aby nie niszczyły roślinności.
Zastanawiam się nad 4-6 szt Mikrogeophagus altispinosus ale może coś ciekawszego zaproponujecie.

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie/propozycje.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mariuszu, a może lepiej byłoby dołożyć do obecnych już gatunków jakieś rozpraszacze? Smile Co prawda akwarium nie jest małe, a rybki nie za dużeSmile, ale pewnie kilka nowych parek potworzy się po dokupieniu nowych rybek. Jakiś czas temu sama doszłam do wniosku, że lepiej byłoby mieć tylko skalary (na długość też mają tak około 10-12 cm) lub tylko skośnopręgie jako gatunek dominujący, a resztę wypełnić jakimiś mniejszymi ławicowymi rybkami tak, aby każdy poziom był dobrze zagospodarowany, ale wiem jak to jest z nowym akwarium i tym apetytemWink
Trzymam kciuki za całe przedsięwzięcieWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jakieś Nannacara (cobyś miał same małe akary) - poszukaj dość rzadkich N. taenia.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(06-01-2014, 20:58 PM)Katia napisał(a): Mariuszu, a może lepiej byłoby dołożyć do obecnych już gatunków jakieś rozpraszacze? Smile Co prawda akwarium nie jest małe, a rybki nie za dużeSmile, ale pewnie kilka nowych parek potworzy się po dokupieniu nowych rybek. Jakiś czas temu sama doszłam do wniosku, że lepiej byłoby mieć tylko skalary (na długość też mają tak około 10-12 cm) lub tylko skośnopręgie jako gatunek dominujący, a resztę wypełnić jakimiś mniejszymi ławicowymi rybkami tak, aby każdy poziom był dobrze zagospodarowany, ale wiem jak to jest z nowym akwarium i tym apetytemWink
Trzymam kciuki za całe przedsięwzięcieWink
Kasiu jak wiesz w 360-tce miałem stadko bleherek i kosiły mi cały narybek jaki się pojawił ale to jedyne ławicowe które miałem które pięknie pływały w ławicy wygląd super natomiast Nannostomus marginatus nie pływały u mnie w ławicy były rozproszone po całym baniaku i wcale mi się to nie podobało.

Dlatego teraz postanowiłem postawić na mniejszą ilość ryb ogólnie lecz większych, jak sama wiesz życie koryguje wszystko ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz co akurat tobie leży najbardziej.

Ale dzięki za podpowiedź Oczko

(06-01-2014, 21:04 PM)piotrK napisał(a): Jakieś Nannacara (cobyś miał same małe akary) - poszukaj dość rzadkich N. taenia.

Ciekawa propozycja muszę poczytać coś na ich temat. A może jakieś ciekawe apistogramma ? Co o tym myślisz ?
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
W takim razie już nic mieszać nie będę, tylko kibicowaćWink To tak jest, że najbardziej się chce tego, czego się akurat nie ma, stąd te ławicówkiTongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
W Apisto już nie siedzę, ale myślę, że większość będzie pasowała. Może A. agassizi (dzikie). Ruki będzie bardziej pomocny.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja bym spróbował z A. bitaeniata, 3 pary. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(07-01-2014, 17:51 PM)Ruki napisał(a): Ja bym spróbował z A. bitaeniata, 3 pary. Wink

A czt te apisto nie żyją w BW ? Ja nie planuję BW u siebie.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
massacra, zatem zobacz sobie do mojego artykułu w pierwszym numerze e-zin. W tabeli masz tam Apisto żyjące w CW. Napisz, które Ci się spodobały a my stwierdzimy, czy się nadają. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(07-01-2014, 20:26 PM)Ruki napisał(a): massacra, zatem zobacz sobie do mojego artykułu w pierwszym numerze e-zin. W tabeli masz tam Apisto żyjące w CW. Napisz, które Ci się spodobały a my stwierdzimy, czy się nadają. Wink

ooo widzisz i to jest myśl Oczko
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 5 gości