• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gasterosteus aculeatus - Ciernik

#21
Głupoty napisałem ;d Od marca do sierpnia się trą, czytanie ze zrozumieniem się kłania ;p Sory za wprowadzenie w błąd;d A samce maja zielonkawe łuski przez cały rok? To byłby dobry punkt odniesienia.
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Asagoth z agresją cierników bywa różnie w większości miałem ryby raczej spokojnie. Szczerze mówiąc zdziwiłem się jak napisałeś o dużej agresji u tego gatunku. Moje rybki przypominały charakterem takie gatunki jak akara wiśniowa czy maroni. Karmienie wyłącznie drobnym pokarmem żywym lub takimi też mrożonkami, były próby z innymi rodzajami pokarmu ale ich zaniechałem. Więcej moich doświadczeń i domniemań masz tu( mam nadzieje że nie oberwie mi się za ten link);
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php...635#197635
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
A skąd takie informacje? jest to dla mnie ciekawostka. W moich okolicach Cierniki i Cierniczki trą się zwykle raz.
załączam foto z początku Lipca 2013. Widać na nim blednące już barwy godowe. W innym cieku tym samym czasie był już całkowity zanik tej szaty.

[Obrazek: P7240230_zmniejszacz-pl_592092.jpg]

Co do agresji miałem dwa razy cierniki i za pierwszym razem samiec ganiał wszystko łącznie z samicami a za drugim razem tak jak piszesz tylko w porze godowej. Ryba rybie nie równa. Z karmieniem u mnie był kłopot, nic poza żywym nie chciały a i z tym żywym wybrednie dlatego podpytuje. Teraz mi ochoty zrobiliście i sam bym sobie je potrzymał jeszcze raz, ech byle do wiosnyWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
U siebie w akwarium i w naturze obserwowałem dwukrotne tarło w ciągu roku, ale to wynika z tego że nie wszystkim samcom udało się do niego podejść w pierwszym terminie lub pierwsze było nie udane( wynik obserwacji w baniaczku). Co do karmienia to rybki z cieków żyznych są bardziej wymagające od tych z ubogich potoków górskich. Ale jeśli te drugie się zasiedzą w akwarium i nie będą od początku przyzwyczajane do mrożonek również zaczną wybrzydzać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Ja pod koniec lipca 2010 odławiałem jeszcze samice gotowe do tarła, sypiące ikrą. Wszystko zależy od pogody i obszaru występowania.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Przykładowo załóżmy, że udało mi się rozmnożyć ciernika. Mogę go wpuścić do wody w której nie występuje czy będzie to szkoda dla ekosystemu?
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Nie powinno się tego czynić. Ba w wodach PZW jest to zabronione.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(07-01-2014, 20:45 PM)wisłok napisał(a): Nie powinno się tego czynić. Ba w wodach PZW jest to zabronione.
Bez zgody właściciela wody jest niedozwolone. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
A nawet ze zgodą ryzykowne, bo cierniki lubią wykorzystywać ptaki do rozprzestrzeniania się ;p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Niby jak?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości